Tajvani denoncon inkursionin më të madh deri tash prej 39 aeroplanëve kinezë

Aviacioni ushtarak tajvanez u mobilizua sot për të kontrolluar një inkursion të 39 avionëve luftarakë kinezë në zonën jugperëndimore të…

Një kinez i rrëmbyer para 30 vjetësh gjeti nënën e tij duke përdorur hartën e fshatit

Një kinez i cili u rrëmbye 30 vjet më parë ka gjetur nënën e tij biologjike pasi kishte vizatuar një…

I vë zjarrin qëllimisht Porsche, punëtorët parandaluan fatkeqësinë

Një rast i çuditshëm ka ndodhur në një pikë karburanti në Shenzhen të Kinës, kur një person i panjohur i…

Reporterët pa kufij: Si asnjëherë më parë kaq shumë gazetarë të burgosur

“Reporterë pa kufij” (RSF) nuk ka numëruar kurrë kaq shumë gazetarë të burgosur në mbarë botën sa ka numëruar këtë…

Reporterët pa Kufij: Kina, vendi me më shumë gazetarë në paraburgim në botë

Kina është vendi me më shumë gazetarë në paraburgim në botë, sipas një raporti të ri nga Reporterët pa Kufij.…

​SHBA me bojkot diplomatik ndaj Olimpiadës, asnjë zyrtar amerikan në Lojërat e Pekinit

Administrata Biden pritet të njoftojë këtë javë se asnjë zyrtar i qeverisë amerikane nuk do të marrë pjesë në Lojërat…

Pasojat e COVID, rreth 6% e personave përjetojnë ankth e depresion – moshat më të prekura janë 20-30 vjeç

Në fund të dhjetorit të këtij viti bëhen dy vjet që nga paraqitja e rastit të parë me koronavirusin e…

​Rutte në Shqipëri, i shqetësuar për situatën në Bosnje dhe ndikimin ruso-kinezo-turk në Ballkan

Kryeministri holandez Mark Rutte qëndroi sot në Shqipëri ku pati një takim me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Kreu i…

Yahoo nuk do të jetë më i aksesueshëm nga Kina

Kompania amerikane për shërbime të internetit, Yahoo, është larguar nga Kina prej 1 nëntorit, ka njoftuar kompania përmes një deklarate,…

​Biden del në krah të Tajvanit: Do ta mbrojmë nga Kina

“Shtetet e Bashkuara do ta mbrojnë Tajvanin nga çdo sulm i mundshëm nga Kina”. Kështu ka thënë presidenti i Shteteve…
error: