Zelensky: Nuk e dorëzoj Ukrainën time, nuk kam frikë nga askush

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenksy sërish ka folur për rezistencën dhe guximin e popullit ukrainas për ta mbrojtur vendin nga…

Të paktën 13 civilë u vranë në një sulm ajror rus pranë Kievit

Të paktën 13 civilë u vranë gjatë një sulmi ajror rus të hënën në Kievin perëndimor, njofton Ministria e Brendshme…

​Inteligjenca e Mbretërisë së Bashkuar: Përparimi rus në Kiev po ngadalësohet

Sipas një vlerësimi të inteligjencës ushtarake britanike, pak përparim është bërë në tre ditët e fundit nga kolona e gjatë…

Shpërthime të tjera në Kiev

Shpërthime të fuqishme u dëgjuan në kryeqytetin Kiev dhe qytete të tjera të Ukrainës mbrëmjen e së mërkurës deri në…

​Vriten civilë në një sulm në Zhytomyr të Ukrainës

Ukraina thotë se një sulm raketor rus gjatë natës ka vrarë të paktën dy persona në qytetin Zhytomyr, i cili…

Pesë të vrarë në sulmin rus ndaj një kulle televizive në Kiev

Shërbimet e urgjencës ukrainase thonë se pesë persona u vranë në sulmin e sotëm rus në kullën televizive në Kiev.…

Delegacioni i Ukrainës arrin në vend-takimin me delegacionin rus

Delegacioni ukrainas ka mbërritur në zonën në kufirin ukrainas-bjellorus për bisedime me Rusinë, njoftoi Presidenca ukrainase të hënën në mëngjes.…

Nata kaloi e qetë në Kiev, kërkohet hetim për krime lufte në Okhtyrka

Pavarësisht paralajmërimeve të mbrëmshme se kryeqyteti i Ukrainës do të sulmohet nga Rusia, një goditje ajrore nuk duket se ka…

Një qytet ku jeta normale ka kaluar nën tokë

Një pesëvjeçar mban një kukull teksa pret në një strehë nën tokë gjatë alarmit për bombardim në kryeqytetin ukrainas të…

“Rusia po vret civilë”, publikohen pamjet e agresionit rus

Ministria e Brendshme e Ukrainës ka publikuar fotografi të një ndërtese në Kiev që u dëmtua në orët e para…