Bono dhe The Edge nga U2 performojnë në stacionin e metrosë së Kievit

Bono dhe The Edge nga grupi U2 dhanë një koncert për spektatorët në një stacion metroje në Kiev sot në…

​Vritet gazetarja e REL-it në Kiev

Gazetarja dhe producentja e Radios Evropa e Lirë (REL), Vira Hyrych, është vrarë gjatë një sulmi rus me raketë në…

Banorët në veri të Kievit hapin digat dhe përmbysin fshatin për të ndaluar trupat ruse

Fshatarët në Demydiv, në veri të Kievit,  praktikuan një taktikë të pazakontë për të parandaluar një sulm me tank rus…

​Blinken dhe Austin takuan Zelenskyn

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe sekretari i Mbrojtjes, Lloyd Austin bënë një udhëtim të paparalajmëruar në Kiev të…

​Diplomatët francezë do të kthehen në Kiev

Franca do të kthejë ambasadën e saj në Ukrainë në kryeqytetin Kiev, ka njoftuar ajo. Ambasada u zhvendos në qytetin…

​The Times publikon fotografi nga terrori në Buça: Një peizazh tmerresh

Ndërsa përparimi rus në Kiev ngeci, filloi një fushatë terrori dhe hakmarrjeje kundër civilëve aty pranë në Buça, thonë të…

Zelensky apelon misionet diplomatike të kthehen në Kiev: Ne kemi nevojë për mbështetjen tuaj

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky bëri thirrje për më shumë misione diplomatike dhe ambasada që të kthehen në Kiev, derisa falënderoi…

Forcat ruse pranë Kievit e Chernihiv janë tërhequr plotësisht, thotë një zyrtar amerikan

Shtetet e Bashkuara vlerësojnë se forcat ruse janë tërhequr plotësisht nga zonat pranë Kievit dhe Chernihiv për t’u “rikonsoliduar dhe…

Putin mund të përpiqet ende të pushtojë Kievin, paralajmërojnë zyrtarët perëndimorë

Ndryshimi i fundit strategjik i Rusisë mund të mos nënkuptojë se presidenti Vladimir Putin ka hequr dorë nga përpjekjet për…

​Biden: Nuk ka prova të qarta që Putini po tërheq të gjitha trupat nga Kievi

Presidenti amerikan u ka thënë gazetarëve se është skeptik ndaj pretendimeve ruse se do të tërhiqte trupat nga Kievi dhe…