Raportohet se shefi i CIA-s ka zhvilluar bisedime sekrete me Zelenskyn në Kiev

Mediat amerikane janë duke raportuar se drejtori i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA) William Burns, ka udhëtuar javën e kaluar…

Shqipëria vendos të hap ambasadën në Kiev

Shqipëria do të ketë zyrtarisht ambasadën e saj në Kiev të Ukrainës. Ky vendim ishte paralajmëruar më herët nga Ministria…

18 të vdekur nga rrëzimi i helikopterit në Kiev

18 persona vdiqën, përfshirë ministrin e Punëve të Brendshme të Ukrainës, pasi sot një helikopter u rrëzua pranë një kopshti…

Luftime të ashpra në Ukrainë, Kievi: Kemi vrarë 740 pushtues në 24-orë

Ukraina informon se vetëm gjatë 24-orëve të fundit janë vrarë në fushëbetejë 740 pjesëtar të personelit ushtarak rus. Në përditësimin…

Mrekullia në Kiev: Kirurgët hoqën një granatë të pashpërthyer nga trupi i një ushtari

Një granatë e pashpërthyer u hoq nga trupi i një ushtari ukrainas në kushte jashtëzakonisht të vështira në Kiev, konfirmuan…

Kiev, pas ndezjes së fishekzjarreve, banori përballet me pesë vjet burg

Shfaqja personale e një banori të Kievit për natën e Vitit të Ri, e shoqëruar me fishekzjarre, e organizuar mes…

Kiev, shpërthime vdekjeprurëse në natën e vitit të ri

Rusia lëshoi dhjetëra raketa në qytete anembanë Ukrainës, thanë zyrtarët, derisa raportohet për të paktën një person të vdekur. Kryetari…

Lufta në Ukrainë, shpërthime në Kiev

Një seri shpërthimesh sot u dëgjuan në kryeqytetin ukrainas, Kiev. “Qëndroni në strehimore!”, u shpreh në Telegram kryebashkiaku i Kievit,…

​Rusia rifillon sulmet në të gjithë Ukrainën

Forcat ruse kryen sulme me raketa dhe dronë në të gjithë Ukrainën të premten, duke goditur kryeqytetin Kiev, Kharkiv në…

​Shpërthime në qendër të Kievit mes paralajmërimit për sulm ajror

Shpërthime u dëgjuan në qendër të kryeqytetit ukrainas Kiev herët të mërkurën, tha kryebashkiaku i qytetit, Vitali Klitschko. Ai tha…