Ahmeti: Anëtarësimi në KiE mund të ndodhë në afat rekord në krahasim me vendet e rajonit

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti, sot është shprehur optimist për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e…

Delegacioni i Kuvendit të Kosovës në KiE takohet me ambasadorët e shteteve anëtare

Delegacioni i Kuvendit të Republikës së  Kosovës në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës po zhvillon takim me ambasadorët e…

Rama pas fjalimit të tij në KiE: Nuk ka asnjë fakt apo provë për raportin e Dick Marty-t

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama pas mbledhjes së Këshillit të Evropës ku kërkoi rishikimin e raportit të Dick Marty-t u…

Fjalimi i Ramës në KiE, Kurti: Nuk mund të mbrosh Kosovën pa adresuar krimet e Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk ka pasur mundësi të dëgjojë fjalimin e kryeministrit të Shqipërisë, Edi…

Konjufca në Tiranë: Me Shqipërinë duhet të jemi brenda një kornize ndaj Serbisë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka kërkuar që Kosova dhe Shqipëria të jenë brenda një kornize sa i…

Rama: KiE të shpallë të pabazuara akuzat e Dick Marty

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi sot se Shqipëria i kërkon zyrtarisht Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës të rishikojë…