Kryeziu, Pupovci e Kokaj do ta përfaqësojnë Kosovën në EYOF Vuokatti 2022

Kiana Kryeziu, Alba Pupovci dhe Drin Kokaj, janë tre skitaristët që do të marrin pjesë në Festivalin Olimpik Dimëror për…

​E inspiruar nga Majlinda Kelmendi, Kiana Kryeziu rrëfen rrugën drejt suksesit

U bë skitarja e parë femër që e përfaqësoi Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërorë “Pekini 2022” dhe atë në moshën…

​Ministri Çeku pret në takim skitarët Albin Tahiri dhe Kiana Kyreziu

Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit Hajrulla Çeku ka pritur sot në takim skitarët Kiana Kryeziu dhe Albin…

Tahiri dhe Kryeziu: Kosovën e përfaqësuam me krenari në Pekin

Ekipi olimpik që mori pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore në Pekin tashmë është kthyer në Kosovë. Skitari Albin Tahiri dhe…

Tahiri dhe Kryeziu kthehen në Kosovë, shprehen të kënaqur me rezultatet e arritura në Lojërat Olimpike në Pekin

Ekipi olimpik që mori pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore në Pekin tashmë është kthyer në Kosovë. Skitari Albin Tahiri dhe…

​“Rroftë Kosova”, Kiana Kryeziu dhe Albin Tahiri urojnë Kosovën nga Pekini në përvjetorin e 14 të pavarësisë

Albin Tahiri dhe Kiana Kryeziu kanë dërguar urimet e tyre me rastin e 14 vjetorit të pavarësisë së Kosovës nga…

​Kryeziu kryen lëshimin e parë në Lojërat Olimpike Dimërore

Kiana Kryeziu ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore Pekini 2022. Skitarja nga Kosova ka përfunduar garën e parë në disiplinën…

Kryeziu nga Pekini: Jam e gatshme për gara, synoj performanc sa më të mirë

Skitarja kosovare Kiana Kryeziu është e gatshme për garën e parë në Lojërat Olimpike Dimërore “Pekini 2022”. Ajo ka thënë…

Mungoi në ceremoninë hapëse, mësohet nëse Kiana Kryeziu është e gatshme për të garuar në Pekin

Skitarja kosovare Kiana Kryeziu mungoi në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike Dimërore Pekin 2022. Mungesa e saj erdhi si shkak…

Zbulohet orari i garave për Tahirin dhe Kryeziun në Lojërat Olimpike “Pekini 2022”

Albin Tahiri dhe Kiana Kryeziu do ta përfaqësojnë Kosovën në Lojërat e 24-ta Olimpike Dimërore Pekini 2022. Të dy skitarët…