KFOR: Kërkojmë nga protestuesit të shmangin veprimet e dhunshme

Ushtarët e KFOR-it të Komandës Rajonale-Lindje nga Kompania Italiane, kanë qëndruar në Leposaviq, gjatë gjithë javës, duke ofruar siguri për…

Serbët e përfshirë në dhunën ndaj KFOR-it në veri, si alibi përdorin dokumente false (Dokument)

Nikola Baldini i përmendur nga kryeministri i Kosovës si njëri ndër personat e përfshirë në dhunën e ushtruar ndaj pjesëtarëve…

Kuvendi me seancë të veçantë, diskuton për veriun

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot në një seancë të veçantë, ku do të diskutojnë për situatën…

Komandanti i KFOR-it vizitoi ushtarët Italian të plagosur në veri

Komandanti i misionit NATO-KFOR, gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia, vizitoi ushtarët italianë të plagosur në përleshjet e 29 majit në veri…

Komandanti i KFOR-it: Disa protestues qëllimisht e kanë nxitur turmën në Zveçan

Komandanti i KFOR-it, Gjeneral Major Angelo Michele Ristuccia, ka folur për protestat e serbëve në veri të Kosovës. Ai ka…

Serbët protestojnë edhe sot në veri të vendit

Në tre komunat veriore të vendit, Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok, ku serbët po protestojnë për katër ditë kundër prezencës…

Lista Serbe i kërkon KFOR-it që Policia e Kosovës të mos qarkullojë në rrugët e Zveçanit

Gjatë ditës një automjet i Policisë së Kosovës, duke provuar të qarkullojë nga stacioni i policisë në Zveçan, në drejtim…

Shoferi i Igor Simiqit ndër më të dhunshmit në protestën ku u lënduan ushtarët e KFOR-it

Danijel Smigiq, shoferi i nënkryetarit të Listës Serbe Igor Simiq, ishte ndër personat më të dhunshëm në protestën e së…

Protestuesit shpalosin një flamur gjigant të Serbisë në Zveçan

Protestuesit serbë në Zveçan mëngjesin e sotëm kanë shpalosur një flamur të Serbisë, i cili ka përmasa të mëdha. Ndërsa,…

Eurodeputeti Waitz dënon sulmet në veri: Rezultat i politikave etno-nacionaliste të Vuçiqit

Eurodeputeti Thomas Waitz i ka quajtur krejtësisht të papranueshme sulmet e djeshme kundër gazetarëve dhe ushtarëve të KFOR-it nga protestuesit…