FSK: KFOR ishte në dijeni për marshimin e rregullt në Mitrovicë

Forca e Sigurisë së Kosovës ka realizuar marsh kondicional me 215 ushtarë, nga kazerma “Minatori” deri ne fshatin Frashër të…

KFOR-i rinovon bashkëpunimin me FSK-në

Komandanti i KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia sot ka takuar ministrin e Mbrojtjes, Armend Mehajn. KFOR-i ka bërë të ditur se…

​24 vjet nga demilitarizimi i UÇK-së, ja marrëveshja e plotë

Sot mbushen 24 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes për demilitarizimin e UÇK-së, ku janë përfshirë në detaje fazat e dorëzimit…

Policia mohon të jetë penguar nga KFOR-i në Leposaviq

Sot është raportuar se ushtarët e KFOR-it, kanë ndaluar njësinë speciale për të shkuar në Leposaviq. Megjithatë, në Policinë e…

KFOR-i dënon sulmet ndaj gazetarëve: Policia përgjegjëse për sigurimin e sundimit të ligjit

Misioni i KFOR-it ka dënuar ashpër sulmet e djeshme ndaj gazetarëve në Leposaviq. KFOR-i ka theksuar se liria e shtypit…

KFOR-i e quan arrestim rrëmbimin e tre policëve: Nuk ishim në atë zonë

KFOR-i njofton se nuk ishte në vendngjarje në ditën e mërkurë, kur ka ndodhur rrëmbimi i tre policëve të Kosovës…

​Kurti: Janë gjetur gjurmë në vendin e rrëmbimit të policëve, i çuditshëm mosreagimi i KFOR-it

Kryeministri Albin Kurti ka dhënë detaje për rrëmbimin e tre policëve shqiptarë në territorin e Kosovës nga njësitet speciale ushtarake…

Rrëmbimi i policëve, Rama: Presim fjalën e KFOR-it që po heton rastin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se janë në pritje të deklarimeve të KFOR-it sa i përket ngjarjes së…

BE pas rrëmbimit të policëve: Jemi duke verifikuar ngjarjet në vijën kufitare Kosovë-Serbi

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka thënë për KosovaPress, se po e trajtojnë si ”çështje urgjente” situatën e krijuar…

Aliu: Të pavërteta lajmet se KFOR-i më ndaloj ta takoj kryetarin e Leposaviqit

Ministri Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturor, Liburn Aliu i ka quajtur të pavërteta lajmet se KFOR-i e ka ndaluar që…