KFOR do të mbajë ushtrime, njofton për lëvizje të shtuara të trupave dhe automjeteve

Misioni paqeruajtës i NATO-s në Kosovë, KFOR ka bërë të ditur se në ditët në vijim do të ketë lëvizje…

Reduktimi i policisë në veri, KFOR: Hap i rëndësishëm drejt de-përshkallëzimit

KFOR-i ka reaguar pas vendimit të institucioneve në Kosovë për të reduktuar praninë e Policisë së Kosovës rreth ndërtesave komunale…

Nga nesër nis zvogëlimi i policëve për 25% nga objektet komunale në veri

Nga nesër do të fillojë zvogëlimi i pjesëtarëve të Policisë së Kosovës për 25%, në dhe përreth objekteve komunale në…

Kosova bleu Bayraktarin, KFOR: Kemi autoritetin për hapësirën ajrore mbi vend

Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, është deklaruar për përdorimin e të gjitha kategorive të dronëve, përfshirë Bayraktar TB-2, për…

​Stoltenberg i gatshëm për t’u takuar me Vuçiqin: Jemi të shqetësuar për rritjen e tensioneve

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, është shprehur i gatshëm të takohet me presidentin serb, Aleksandr Vuçiq, pasi siç ka thënë…

Mehaj reagon për ushtarin e KFOR-it që i amputohet këmba

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka shprehur keqardhjen për ushtarin hungarez të KFOR-it, të lënduar nga grupet kriminale serbe gjatë…

I amputohet këmba ushtarit hungarez të KFOR-it që u plagos në veri

Ushtarit hungarez të plagosur në Kosovë i është amputuar gjymtyra, njoftoi të premten Ministria e Mbrojtjes. Më 29 maj, ushtarët…

KFOR-i hap dyert për qytetarët

Dita Ndërkombëtare e KFOR-it u mbajt sot në selinë e KFOR-it, në Prishtinë, ku 27 vendet kontribuuese të KFOR-it, ka…

Kurti – Ndihmës Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s: KFOR-i nuk ofroi qartësi për rrëmbimin e policëve

Kosova me Forcën e saj të Sigurisë, të trajnuar e orientuar nga perëndimi duhet të bëhet anëtare e Partneritetit për…

KFOR: S’ka dëshmi për armë në kisha, për sundim të ligjit përgjegjëse është Kosova

Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka reaguar pas deklaratave të deputetes britanike, Alicia Kearns, ku ka ngritur alarmin për…