Thaçi: Asnjëherë s’kam pas dilemë në mbështetjen e ShBA-së, por duhet të jemi të kujdesshëm

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi ka bërë homazhe pranë memorialit të ushtarëve të KFOR-it që shërbyen në Kosovë e cilët…

21 vjet nga ndalja e bombardimeve të NATO-s kundër forcave serbe

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Javijer Sollana, më 10 qershor 1999 kishte lëshuar urdhrin për ndalimin e bombardimit, kurse, Këshilli…

KFOR-i mbështet Ditën Botërore të Mjedisit në Kosovë

Personeli nga komanda rajonale –lindje e KFOR-it ndihmoi qytetin e Vitisë në zbukurimin e zonës. Ushtarët amerikanë të Ekipit Ndërlidhës…

Ushtarët polakë të KFOR-it vazhdojnë të ofrojnë siguri për të gjithë qytetarët në veri

Kontingjenti ushtarak polak që operon me KFOR-in është duke zhvilluar një spektër të gjerë aktivitetesh për të kontribuar në një…

Sveçla dhe komandanti i KFOR-it flasin për parandalimin e përhapjes së Covid-19

Ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla ka pritur në takim komandantin e…

Polonia ndihmon Kosovën në reagim ndaj pandemisë COVID-19

Në kuadër të reagimit të aleatëve të NATO-s ndaj pandemisë COVID-19, sot kontingjenti ushtarak i Polonisë në kuadër të KFOR-it…

Prania e qëndrueshme e KFOR-it në veri të Kosovës

Misioni i udhëhequr nga NATO po vazhdon të ofrojë një prani efektive në të gjithë Kosovën, pasi që aftësia e…

KFOR-i ndihmon komunitetet në Kosovë

Personeli i Komandës Rajonale Lindje të KFOR-it, të udhëhequr nga SHBA, ndihmoi Kryqin e Kuq të Kosovës me një shpërndarje…

Aleatët dhe partnerët e NATO-s kontribuojnë në përpjekjet e KFOR-it në përgjigje ndaj COVID-19

Që nga shpërthimi i COVID-19, forcat e armatosura Aleate kanë luajtur një rol të rëndësishëm në mbështetjen e përgjigjes së…

Kastrati pranon një kontejner për nevojat e stafit shëndetësor, donacion nga KFOR-i

Komuna e Kamenicës ka pranuar donacion një kontejner nga KFOR-i amerikan. Ky kontejner është vendosur në Qendrën Mjekësore Familjare në…