​23 vjet nga demilitarizimi i UÇK-së

23 vjet më parë u nënshkrua marrëveshja për demilitarizimin e UÇK-së, ku janë përfshirë në detaje fazat e dorëzimit të…

KFOR dhe EULEX me ushtrime të përbashkëta (Foto)

Njësia e Specializuar Shumëkombëshe Italiane (MSU), sot zhvilloi një ushtrim të përbashkët me misionin të Bashkimit Evropian për Sundim të…

Flet ushtari anglez, njëri ndër të parët që hyri në Kosovë në 1999

Kapitullimi i ish-Republikës Jugosllave të Jugosllavisë u bë më nënshkrimin e Marrëveshje së Kumanovës. Para së të nënshkruhej dhe miratohet…

Kancelari Scholz takoi ushtarët gjermanë të dislokuar në Kosovë

Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor Ferenc Kajari priti kancelarin Federal të Republikës Federale të Gjermanisë, Olaf Scholz, gjatë vizitës së tij…

Polici në Shqipëri ra në humnerë derisa kontrollonte për bimë narkotike, KFOR-i e ndihmoi me helikopter

Policia e Shqipërisë ka falënderuar KFOR-in, pasi pavarësisht shkallës së lartë të rrezikshmërisë për ta tërhequr oficerin e plagosur në…

KFOR thotë se mund të trajtojë menjëherë çdo zhvillim që mund të ndikojë në situatën e sigurisë

KFOR ka realizuar një stërvitje në Aeroportin e Gjakovës, të quajtur “FROZEN SABRE”2022., ku kishte të bënte me ndërhyrjen e…

Aksident në afërsi të Kaçanikut: 5 të lënduar, njëri prej tyre pjesëtar i KFOR-it

Pesë persona janë lënduar, në mesin e tyre edhe një ushtar i KFOR-it, në një aksident trafiku sot në afërsi…

​KFOR-i sqarohet lidhur me hapjen e rrugëve në veri

KFOR-i në bashkëpunim me Policinë e Kosovës dhe Ministrinë e Punëve të Brendshme, për tri ditë radhazi kanë vepruar për…

​KFOR dënon sulmet ndaj policëve në veri: Të gatshëm të ndihmojmë Policinë e Kosovës

KFOR-i ka dënuar ashpër sulmet e fundit ndaj policëve në veri të vendit, duke shprehur gatishmërinë për të mbështetur Policinë…

Mehaj: Nuk kemi datë për largimin e ushtarëve ukrainas nga Kosova

Pas situatës së krijuar në Ukrainë është përmendur mundësia që ushtarët e këtij shteti të cilët shërbejnë në kuadër të…