KFOR-i shpërthen në mënyrë të kontrolluar një mjet shpërthyes në Merdare

Pjesëtarët e KFOR-it kanë shpërthyer në mënyrë të kontrolluar një mjet shpërthyes një kilometër larg pikës kufitare Merdare. Baki Kelani,…

KFOR-i nderon Klaus Reindhardt

Pjesëtarët e KFOR-it në Kosovë kanë nderuar sot ish-komandantin e këtij misioni gjeneral Klaus Reindhardt. Ish-komandanti i forcave paqësore në…

Gexha-Bunjaku dhe komandanti i KFOR-it diskutojnë për bashkëpunimin në shëndetësi

Ushtruesja e detyrës së ministrit të Shëndetësisë, Dafina Gexha Bunjaku, ka pritur sot në takim komandantin e KFOR-it gjeneralmajor Ferenc…

KFOR-i nderon heronjtë e rënë gjatë Luftës së Parë Botërore

Ushtarët austriakë, hungarezë dhe polakë kanë përkujtuar së bashku 208 heronjtë e rënë që prehen në varrezat ushtarake të Pejës…

Federici viziton njësitë e KFOR-it në pikat kufitare Jarinje dhe Bërnjak

Komandanti i misionit të KFOR-it, gjeneral major Franco Federici, vizitoi sot njësitë e KFOR-it të vendosura në pikat e kalimit…

KFOR-i shton patrullimet në veri

Në përgjigje të zhvillimeve të fundit në veri, misioni i KFOR-it i drejtuar nga NATO ka shtuar patrullimet përgjatë rrugëve…

Shqetësuese prezenca ruse, prania e KFOR-it në Jarinje dhe Bërnjak nuk zëvendëson Njësinë Speciale

Prezenca e KFOR-it në veri të vendit po vlerësohet se është konform mandatit të saj dhe jo për të zëvendësuar…

KFOR-i njofton se ka biseduar me palët për ndërprerjen e protestave në veri

Komandanti i KFOR-it, gjeneral-majori Franco Federici ka njoftuar se kanë ndërmarrë hapa të mëtutjeshëm në terren, duke i shtuar patrullimet…

Pjesëtarët e KFOR-it vëzhgojnë nga afër gjendjen në veri

Dhjetëra ushtarë të KFOR-it dhe dy automjete të tyre kanë ndaluar në fillim të barrikadave në drejtim të Jarinjës. Ata…
error: