Reagimi i plotë i FC Prishtinës për ndeshjen kundër Lincoln

Tashmë është anuluar takimi ndërmjet Lincol dhe Prishtinës në kuadër të parakualifikimeve në Evropa Ligë. Takimi u anulua nga autoritetet…

Anulohet ndeshja mes Lincoln dhe FC Prishtinës

Ndeshja parakualifikuese e Ligës së Evropës mes Lincoln dhe FC Prishtinës, nuk do të zhvillohet. Skuadra e FC Prishtinës nuk…

Prishtina arrin fitore në Vushtrri, merr kreun e tabelës

Kanë përfunduar ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 24-të të Superligës së Kosovës në futboll. Prishtina ka arritur…

Nis ndeshja Prishtina – Drenica, asnjë shikues në “Fadil Vokrri”

Pas më shumë se dy muaj pezullim për shkak të pandemisë së koronavirusit, është rikthyer futbolli kosovar. Në stadiumin “Fadil…