Llapi shpreson ndaj Shkupit, Batatina: Rikthimi i tifozëve një epokë e re e historisë

Klubi nga qyteti i Podujevës FC Llapi ka mbajtur sot një konferencë për media para ndeshjes së kthimit kundër skuadrës…

Llapi zhvillon ndeshjen e parë ndërkombëtare

Skuadra e Llapit do të zhvillojë sot ndeshje kundër skuadrës maqedonase KF Shkupi, takim ky i vlefshëm për raundin e…

Përfundon finalja pa gola, nevojiten minutat shtesë për Dukagjinin e Llapin

Ka përfunduar koha e rregullt në finalen e madhe të Kupës së Kosovës, ku pas 90’ minutave rezultati është i…

Mbyllet pa gola pjesa e parë e sfidës mes Dukagjinit e Llapit

Pas 45’ minutave ende nuk ka ndryshim të rezultatit në stadiumin “Fadil Vokrri”. Ka përfunduar pjesa e parë në finalen…

Dukagjini-Llapi, finalja e madhe e Kupës së Kosovës

Sot me fillim nga ora 20:45 do të zhvillohet finalja e madhe e Kupës së Kosovës mes Dukagjinit dhe Llapit,…

Hyseni: K. F. Llapi, krenaria jonë

Skuadra e Llapi arriti sot të mposhtë Ballkanin pas ekzekutimit të penalltive duke kaluar kështu në çerekfinale të Kupës së…

K.F Llapi prezanton blerjen e re, thonë së do të ketë edhe prurje të tjera

Klubi futbollistik Llapi ka njoftuar se ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me sulmuesin e krahut, Enis Stublla, 21 vjeçar i…

Zyrtare, Llapi përforcohet më një mesfushor

Skuadra e Superligës së Kosovës, K.F.Llapi ka prezantuar blerjen e re, mesfushorin Almedin Klinaku i cili erdhi nga skuadra e…

Superliga e Kosovës vijon sot me tri sfida interesante

Xhiroja e katërt e Superligës së Kosovës startoi dje me ndeshjen e zhvilluar ndërmjet Arbërisë dhe Feronikelit e cila përfundoi…

K.F Llapi pret që kampionati të nisë në fundjavë

Klubi i futbollit Llapi ka njoftuar se ata po vazhdojnë rregullisht stërvitjet dhe se presin që edicioni  i ri garues…
error: