​Deputeti i LVV-së: Nuk mund të japim premtime për dialogun, Serbia është destruktive

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, thotë se nuk mund të japin premtime për rezultatin final të dialogut, pasi Serbia…

​Çitaku: Druaj se procesi i anëtarësimit në KiE do të zvarritet

Nënkryetarja e Partisë Demokratike e Kosovës, Vlora Çitaku druan se procesi i anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës do…

Aplikimi i Kosovës jashtë agjendës së KiE, Musliu-Shoshi: Rezultat i diplomacisë së fjetur

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ariana Musliu-Shoshi, ka thënë se mungesa e shqyrtimit të aplikimit të Kosovës në takimin…

PDK kërkon nga Bislimi të raportojë në Kuvend për dialogun, aplikimin në KiE e quan meritë të të gjithë qeverive

Partia Demokratike e Kosovës kërkon nga zëvendëskryeministri, Besnik Bislimi të raportojë në Kuvend, lidhur me dialogun me Serbinë dhe takimin…

​Gërvalla për aplikimin në KiE: Fitojnë të gjithë dhe nuk humbet askush

Ministrja e Punëve te Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla ka thënë se vendimi për aplikim për anëtarësim në Këshillin e…

Gërvalla nuk përmend datë për anëtarësim, liston përfitimet nga Këshilli i Evropës

Kosova sot edhe zyrtarisht aplikoi për anëtarësim në Këshillin e Evropës. Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, deklaroi se…

Kurti për aplikimin në Këshillin e Evropës: Mundësi për Kosovën që të përparojë në fushën e demokracisë

Kryeministri Albin Kurti duke komentuar aplikimin e vendit tonë në Këshillin e Evropës, ka thënë se anëtarësimi në Këshillin e…

Ja çfarë është Këshilli i Evropës

Sipas disa raportimeve, Kosova pritet të aplikojë sot, më 12 maj, për anëtarësim në Këshillin e Evropës. Qeveria e Kosovës…

Qeveria merr vendim për aplikim në Këshillin e Evropës

Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar mbledhje elektronike në të cilën ka miratuar në parim nismën për anëtarësimin e…

​Kosova pritet të aplikojë sot për anëtarësim në Këshillin e Evropës

Kosova pritet të aplikojë sot, më 12 maj, për anëtarësim në Këshillin e Evropës. Burime nga Ministria e Punëve të…