Puna nga shtëpia, përparësi apo mangësi?

Punoni nga shtëpia apo në zyrë? Kjo nuk ka shumë rëndësi, përderisa e kryeni të njëjtën punë dhe jeni efektiv…

Psikologët: Ankthi nga koronavirusi dobëson sistemin imunitar

Përballë një situate si ajo e koronavirusit ekziston rreziku i një frike objektive apo i një ankthi të përgjithësuar. “Por,…

Dy arsye pse duhet t’i lani rrobat e reja para se t’i vishni

Më në fund fustani që ia kishit vënë syrin prej kohësh, u bë i juaji.  Kishit menduar sa e sa…

Si të jeni më produktivë në punë ditën e hënë?

Për shumë njerëz, dita e hënë mund të jetë më e lodhshme se zakonisht. Kemi dëgjuar shpesh persona që ankohen…

Koronavirusi, mjeku i njohur infeksionist: Lani duart sa më shpesh, mbrojtja më e mirë

Mjeku i njohur infeksionist Tritan Kalo, ka ftuar qytetarët që të lajnë duart sa më shpesh si mbrojtja më e…

Katër pyetje që duhet t’ia bëni vetes para një interviste pune

Secila intervistë pune dallon nga tjetra dhe për çdo intervistë që keni duhet përgatitje e veçantë. Para se të shkoni…

Gjashtë karakteret e njerëzve që mund të kenë ngecje në karrierë

Përveç performancës tonë në punë, rëndësi të madhe kanë edhe sjelljet që kemi, komunikimi me kolegët në punë dhe ndikimin…

Këshilla të rëndësishme për mbrojtje nga koronavirusi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë së Kosovës përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur masat që duhet ndërmarrë për…

​Shtatë këshilla të arta për të balancuar angazhimet në jetën tuaj

Të mund t’i kushtoni kohë punës, ta shijoni jetën dhe të flini aq sa të dëshironi, është një sfidë për…

​Pse është i rëndësishëm zgjimi në mëngjes

Gjumi ka një rëndësi të veçantë në shëndetin e secilit nga ne. Herë pas here ndodh që në momente të…
error: