Si të zvogëloni rrezatimin e kompjuterit? 10 këshilla për t’ju ndihmuar

Rrezatimi nuk është aspak naiv dhe mund të na prishë ekuilibrin. Prandaj, ne kemi vendosur të sugjerojmë mënyra me të…

7 këshilla për të hequr qafe hundën e bllokuar

Një hundë e mbyllur nuk është një gjendje e rrezikshme shëndetësore, por mund të jetë e pakëndshme. Kongjestioni i hundës…

Këshillat kryesore për zorrë të shëndetshme

Mjeku Alejandro Junger, në librin e tij Healthy Digestion, prezantoi programin e tij revolucionar të krijuar posaçërisht për të rivendosur…

Tri këshilla befasuese për jetëgjatësinë

Kush nuk dëshiron të bëjë një jetë më të gjatë dhe më të shëndetshme? Këshillat e një eksperti që na…

Ato ndryshojnë jetën nga poshtë-lart: 10 këshilla për një jetë më të lumtur

Kur bëhet fjalë për jetën tonë dhe nëse jemi të lumtur apo jo, ne shpesh gjykojmë të tjerët për pakënaqësinë…

Sot e nesër mot me diell, temperaturat do të arrijnë në 26 gradë

Gjatë së hënës në Kosovë do të mbajë mot me diell. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat…

Nëse dëshironi ta bëni jetën tuaj më të lehtë, shmangni këto tri këshilla me çdo kusht

Të gjitha këshillat për të cilat interesoheni mund t’i gjeni në internet ose në libra të shumtë, por ka disa…

​12 gjërat që duhet bërë në ditën e parë të punës

Përshtypja e parë nuk përfundon me intervistën e punës, ndikimin më të madh e ka dita e parë në atë…

Çfarë të bëni nëse dikush ua merr idetë në punë?

Në kompanitë e ditëve të sotme puna në ekipe është gjëja më e rëndësishme dhe që kërkohet më shumë. Edhe…

Si ta transformoni rutinën tuaj pas punës?

Çka bëni zakonisht pas punës? Ndoshta jeni person që ka një orar të plotë shoqëror, ose e vizitoni palestrën për…