A mund të ktheheni përsëri në punën e vjetër?

Arsyet për dorëheqjen nga një punë janë të ndryshme. Mund të keni ndonjë ofertë më të mirë pune, mund ta…

Disa këshilla për të bërë gjumë të qetë dhe të rehatshëm

Gjumi është mjaft i rëndësishëm për shëndetin e njeriut dhe ndikon në gjithë aktivitetin e tij. Nëse nuk keni një…

Këshilla për një gjumë të qetë

Gjumi është mjaft i rëndësishëm për shëndetin e njeriut dhe ndikon në gjithë aktivitetin e tij. Nëse nuk kemi gjumë…

6 punë që mund t’i bëjnë njerëzit me fobi sociale

​Ankthi social, ose siç njihet ndryshe si fobia sociale, është një çrregullim që e vuajnë shumë persona gjatë jetës së…

​5 arsyet kryesore pse punonjësit stagnojnë në karrierë

Për personat që duan të kenë sukses në karrierë dhe gjatë gjithë kohës janë në kërkim të avancimit, stagnimi profesional…

Zbulohet këshilla e Haaland për Bellingham

Ylli anglez, Jude Bellingham si pasojë e paraqitjeve mbresëlënëse me Borussia Dortmundin dhe Kombëtaren e Anglisë, tani është nën radarin…

​5 sfidat me të cilat përballen punonjësit e pavarur

Puna e pavarur është për të gjithë ata që e duan rehatinë. Ata të cilët nuk e duan dikë i…

5 këshilla për rregullimin natyral të sheqerit në gjak

Sheqeri i lartë i gjakut, i njohur gjithashtu si hiperglicemia, zakonisht lidhet me diabetin dhe para-diabetin (ku sheqeri në gjak…

Për të zbutur lëkurën, ndiqni këshillat e dobishme

Ne kemi gjithmonë pak kohë në dispozicion, edhe për kujdesin e trupit tonë. Pikërisht për këtë preferojmë dushin në vend…

​Çfarë duhet të keni parasysh kur punësoni dikë për pozitën e menaxherit?

Menaxherët e kanë fuqinë për ta ndërtuar ose rrënuar kompaninë. Gjersa liderët e mirë e shtyjnë ekipin drejt qëllimeve individuale…