Pozita kërkon mos-miratimin e raportit vjetor të AAC-së

Pozita ka rekomanduar që të mos miratohet raporti vjetor i Autoritetet të Aviacionit Civil të Kosovës (AAC) për vitin 2020.…

Vrasja në Gjilan dyshohet se ndodhi për shkak të një borxhi, prokuroria kërkon paraburgim për pesë persona

Prokuroria Themelore në Gjilan ka kërkuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh për pesë persona të cilët dyshohet se u…

SBAShK-u kërkon nga Nagavci që Ligji i Pagave të procedohet sa më shpejt në Kuvend

Ministres së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), Arbërie Nagavcit po i kërkohet që sa më shpejtë ta procedojë në Kuvend,…

OAK kërkon nga MASHT ndërlidhjen e kuadrove me nevojat e tregut të punës

Rëndësia e arsimit dhe aftësimit profesional, bashkëpunimi i ngushtë mes bizneseve dhe MASHT, përgatitja e kuadrove profesionale në përputhje me…

PSD kërkon rritje të pagës minimale, paralajmëron aksione ndaj rritjes së çmimeve

Së fundmi në Kosovë janë rritur çmimet e produkteve ushqimore. Derisa kritikohet një gjë e tillë, Partia Socialdemokrate (PSD) po…

​KMDLNj kërkon të hetohet kërcënimi ndaj kryeministrit Kurti

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj) po kërkon që të hetohet rasti i kërcënimit ndaj…

Specialja i kërkon Policisë së Kosovës garanci për lirimin e mundshëm të përkohshëm të Gucatit e Haradinajt

Trupi gjykues II urdhëroi Policinë e Kosovës që deri më 26 nëntor 2021 të ofrojë informacion lidhur me autorizimet dhe…

Prokuroria kërkon paraburgim për burrin që rrahu një grua në një market në Prishtinë

Është ndaluar për 48 orë F.B që sulmoi një grua në një market në Prishtinë mbrëmjen e së hënës. Prokuroria…

​PDK kërkon nga qeveria të rishqyrtojë vendimin për gazsjellësin

Partia Demokratike e Kosovës(PDK) ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës të rishqyrtojë vendimin për gazsjellësin, kështu ka thënë shefi i…

Seanca e radhës me 19 tetor, PDK kërkon debat parlamentar për gazsjellësin

Partia Demokratike e Kosovës(PDK) ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të rishqyrtojë vendimin sa i përket gazsjellësit, ka thënë…
error: