Kryeministri Kurti në Samitin e Sllovenisë kërkon liberalizimin e vizave

Me të arritur në Samitin në Bërdo, afër Kranjit të Sllovenisë, ku po marrin pjesë liderët e Bashkimit Evropian dhe…

​Sindikata e Zjarrfikësve letër kryeministrit, ka disa kërkesa

Sindikata e zjarrfikësve kanë shprehur shqetësimin e tyre lidhur me zjarrin që ka përfshirë disa vatra në Kosovë. Në letrën…

​Hoxhaj i kërkon Kurtit një rezolutë të re për dialogun me Serbinë

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj i ka kërkuar kryeministrit Albin Kurti miratimin…

Kontratë pune për regjistrimin e fëmijës në institucione parashkollore, Avokati i Popullit: Diskriminuese!

Avokati i Popullit konstaton se kërkesa për kontratën e punësimit të prindërve, e vendosur nga disa komuna gjatë publikimit të…

Kërkohet drejtësi për viktimat e masakrës në Burgun e Dubravës

22 vjet më parë në Burgun e Dubravës ka filluar të kryhet njëra nga masakrat më të mëdha në Kosovë…

Ngavci kërkon nga organet përgjegjëse qё të ndërmarrin masat ligjore për sulmin seksual ndaj të miturës

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), Arbërie Nagavci ka reaguar sërish lidhur me sulmin seksual ndaj të miturës.…

​Deputetët kërkojnë nga drejtori i AKI-së informacione për incidentin me alpinistët në veri dhe “non-paperin”

Drejtori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Petrit Ajeti ka zhvilluar një takim njoftues me deputetët e Komisionit për…

Haxhiu thotë se nuk kanë pranuar kërkesë për të dhënë garanci për të akuzuarit në Hagë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka deklaruar se si qeveri deri më tash nuk kanë pranuar asnjë kërkesë për garanci…

​Haxhiu: S’ka kërkesë nga mbrojtja për t’iu ofruar garanci të akuzuarve në Hagë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka deklaruar se nuk kanë marrë asnjë kërkesë nga pala mbrojtëse e të akuzuarve në…

Protestojnë banorët e disa fshatrave të Prishtinës, kërkojnë transport publik

Banorë të fshatit Prapashticë dhe fshatrave të tjera të Prishtinës kanë protestuar sot para Komunës së Prishtinës, për shkak të…