Oferta e naftës në treg po dobësohet

Çmimet e naftës në tregjet botërore u rritën lehtë javën e kaluar për shkak të dobësimit të furnizimeve nga Rusia…

Refuzohet kërkesa për mbrojtje të ligjshmërisë e Z.Gj. i dënuar për krime lufte

Kolegji i Gjykatës Supreme në çështjen penale kundër të dënuarit Z.Gj., për shkak të veprës penale krime të luftës kundër…

​Sot debat parlamentar për zbatimin e marrëveshjes së Uashingtonit

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot ku në mesin e shumë pikave është edhe debati parlamentar për marrëveshjen e…

​Kultivuesit e deleve dhe dhive kërkojnë rritje të subvencioneve, ndryshe paralajmërojnë protesta

Shoqata e Kultivuesve të deleve dhe dhive në Kosovë po kërkon nga Ministria e Bujqësisë të rrisë vlerën e subvencioneve…

​LDK kërkon treg të lirë të kontrollimit teknik të automjeteve

Në mbledhjen e sotme të Komisionit për Bujqësi, Pylltari, zhvillim Rural, Mjedis e Planifikim Hapësinor dhe Infrastrukturë është diskutuar rreth…

OAK kërkon nga Kryeministri Kurti vaksinimin e të punësuarve

Oda e Afarizmit të Kosovës (OAK) përmes një shkrese ka kërkuar nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Ministria e…

Deputetët kërkojnë që çështja e shamisë në shkolla të rregullohet me ligj

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë kërkuar nga ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), Arbërie Nagavci, që të…

Tahiri: Qeveria e bëri një injorim të çuditshëm ndaj kërkesës për faljen e gjobave në kohë pandemie

Kuvendi sot nuk e kaloi rezolutën e propozuar nga shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK),…

​QKUK kërkon nga qytetarët që t’i respektojnë terminet në ambulanca specialistike

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) kërkon nga qytetarët që t’i respektojnë terminët në ambulancat specialistike. Nëpërmjet një njoftimi nga…

Vetëvendosje kërkon të futet në rend dite edhe rekomandimi për raportin vjetor të AKP-së

Ushtruesja e detyrës së shefit të grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka propozuar edhe dy pika për seancën…