Kërcënohen zyrtarët e Komunës së Malishevës

Dy zyrtarë për Punë dhe Mirëqenie Sociale në Komunë të Malishevës, janë kanosur nga i dyshuari mashkull kosovar. Rasti ka…

Tahiri me kërkesë ndaj Qeverisë Kurti: Të ketë angazhim serioz për kërcënimin me vdekje të Martyt

Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës angazhim serioz, pas kërcënimit me vdekje…

Kërcënoi prokurorë, gjykatës dhe policë, një muaj paraburgim

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaji ndaj të pandehurit S.K., për shkak…

Durmishi: Nuk e marr seriozisht kërcënimin e Haradinajt ndaj Kurtit, i janë lodhur meshkujt

Zëvendësministri i Infrastrukturës Hysen Durmishi ka minimizuar kërcënimin që kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj i ka bërë mbrëmë kryeministrit, Albin…

Kërcënohet me sëpatë, arrestohet i dyshuari

Një person ka raportuar se derisa ka qenë në rrugë me veturë, është kanosur me sëpatë nga i dyshuari mashkull…

Mehaj: Do të jemi së bashku me NATO-n, të gatshëm për përballje me çdo kërcënim ndaj sigurisë rajonale

Ushtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) po vazhdojnë përgatitjet në stërvitjen shumëkombëshe të NATO dhe partnerëve të saj…

5% e gazetarëve u sulmuan në 2021-ën, drejtësia nuk vepron

Numri i rasteve kur gazetarët janë sulmuar dhe kërcënuar është rritur gjatë vitit që shkoj në krahasim me 2020-ën. Janë…

Kërcënoi policin, arrestohet

Një i dyshuar ka ngacmuar një femër në Obiliq dhe pasi policia kanë dalë në vendin e ngjarjes, i dyshuari…

​Gërvalla: Lufta është kthyer sërish si kërcënim real në Ballkan

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla mori pjesë në takimin e Komisionit…

Kërcënoi me vrasje të familjes nëse nuk ia siguron 50 mijë euro

Një perosn është arrestuar dje në Podujevë, nën dyshimin se i njëjti e ka kanosur me vrasje viktimën mashkull kosovar…