Rizvanolli: Blloku A5 i KEK-ut rikthehet në punë më 1 prill

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Artane Rizvanoll, ka prezantuar para Kuvendit masat emergjente në furnizimin e energjisë. Ajo në seancën e…

​Kurti uron nga KEK-u: Me ata të cilët punojnë që ne të festojmë

Kryeministri Albin Kurti, shoqëruar nga ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka vizituar Korporatën Energjetike të Kosovës (KEK) në natën e…

​Qeveria ndau mbi 37 milionë euro për KEK-un dhe KOSTT-in

Qeveria e Kosovës ka ndarë 37 milionë e 500 mijë euro, siç ka thënë ajo, për siguri të furnizimit me…

Punëtorët e KEK-ut do të marrin nga 500 euro shtesë për fundvit

Nga 500 euro do të marrin punëtorët e KEK-ut në fund të vitit. Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) ka marrë…

Ish kryesuesja e bordit të KEK-ut: Kemi gjetur keqmenaxhim, parregullsi, nepotizëm dhe diskriminim

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me procesin e vendimmarrjes në sektorin e energjisë për periudhën 2006-2022, në nivelin legjislativ, ekzekutiv,…

Opozita: Kosova po importon energji elektrike shkaku i ish-anëtarëve të bordit në KEK

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me procesin e vendimmarrjes në sektorin e energjisë për periudhën 2006-2022, në nivelin legjislativ, ekzekutiv,…

​Përfundon me sukses revizioni i njësisë B-2

Korporata Energjetike e Kosovës ka bërë të ditur se ka përfunduar me sukses rishikimi i njësisë B-2. KEK përmes një…

Gjueti ilegale në zonë të KEK-ut, arrestohen katër persona

Pas pranimit të informacionit se disa persona të armatosur janë futur në zonën e KEK-ut, njësitet policore nga stacioni Obiliq…

​Ish-ministri Shatri: UNMIK-u kishte influencë të madhe, s’na ka pyetur askush për KEK-un

Në Komisionin Hetimor Parlamentar në lidhje me procesin e vendimmarrjes në sektorin e energjisë për periudhën 2006-2022, të hënën ka…

Bordi i KEK-ut kërkon sërish rritje të çmimit të rrymës, kritikohet nga Komisioni Hetimor

Kryesuesi i Bordit të Korporatës Energjetike të Kosovës, Skënder Haziri po kërkon sërish shtrenjtim të energjisë elektrike për qytetarët, për…