PSD vendos letra ngjitëse në veturat e kabinetit qeveritar: Janë në shërbim të KEDS-it

Disa letra ngjitëse me mbishkrimin “KEDS/KESCO”, Partia Socialdemokrate i ka vendosur në veturat e kabinetit qeveritar. Anëtar te kësaj partie…

​ZRrE vendos për shtrenjtimin e rrymës para 20 shkurtit

Zyra e Rregullatorit të Energjisë (ZRrE) ka shqyrtuar të gjitha propozim-komentet për ndryshimin e strukturës së re tarifore, e që…

​ZRRE publikon komentet që ka pranuar lidhur me tarifat e energjisë

Zyra e Rregullatorit për Energji (ZRRE) publikoi komentet që ka marrë në kuadër të shqyrtimit të jashtëzakonshëm të tarifave të…

KEDS po vazhdon luftën ndaj keqpërdoruesve të energjisë elektrike

KEDS ka bërë të ditur se po vazhdon luftën ndaj keqpërdoruesve të energjisë elektrike, me qëllim të vendosjes së rendit…

​KEDS/KESCO: Ne nuk rrisim çmime e as nuk ndryshojmë tarifa

KEDS dhe KESCO përmes një komunikate për media kanë thënë se nuk rrisin çmime dhe as nuk janë përgjegjës për…

​Sot protestohet kundër shtrenjtimit të rrymës, “Asnjë cent më shumë”

“Asnjë cent ma shumë” është moto e protestës kundër shtrenjtimit të rrymës, e cila mbahet sot në Prishtinë. Protesta do…

​Fejzullahu: KEDS-i ia ka borxh 50 deri 60 milionë euro KEK-ut

Kryesuesi i Bordit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë (ZRrE), Ymer Fejzullahu ku po raporton para Komisionit për Ekonomik, tha…

​Molliqaj: KESCO dhe KEDS i kanë kushtuar Kosovës mbi 200 milionë euro

Partia Socialdemokrate deklaroi sot përmes një konference për media se qytetarëve të Kosovës iu ka kushtuar rreth 200 milionë euro…

Kurti për shtrenjtimin e energjisë elektrike: S’ka zgjidhje të lehtë pasi kriza është e rëndë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arsyetuar propozimin e Zyrës së Rregullatorit për Energji për shtrenjtim të energjisë elektrike. Në…

Rizvanolli: Asnjë cent i subvencionit të energjisë nuk shkon në xhepat e KESCO dhe KEDS-it

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka deklaruar se asnjë cent i subvencionit 75 milionësh të qeverisë për energjinë nuk do…