Grajqevci: Kemi mbetur pa zgjidhje, s’kemi ku të flemë sonte

Familja katër anëtarësh e Skënder Grajqevcit ka mbetur ka kulm mbi krye si pasojë e zjarrit që ka djegur shtëpinë…

Lagjja “Qendra” në Prishtinë që nga mëngjesi pa rrymë, KEDS: Ndërprerja ishte e paralajmëruar

Në lagjen “Qendra” në Prishtinë që nga mëngjesi në orën 09:00 është ndërprerë energjia elektrike shkaku i një defekti në…

KEDS e përmbyll vitin 2021 me investime milionshe në rrjet

Vetëm gjatë vitit 2021, KEDS investoi mbi 22 milionë euro në rrjetin elektrik. E përmes këtyre investimeve u realizuan rreth…

Tensione në protestën kundër ngritjes së çmimit të energjisë, kërkohet anulimi i vendimit (Foto)

Grupi organizativ i protestës “Asnjë cent më shumë”, kanë protestuar sot me qëllim të anulimit të vendimit të Zyrës së…

Profesori Aliu kritikon ZRRE-në për formulën e përcaktimit të të hyrave të lejuara për KEDS dhe KESCO

Në diskutimin mbi mënyrën e përcaktimit të të hyrave të lejuara nga operatoret e rregulluar në sektorin e energjisë elektrike,…

​Mbi 72% e qytetarëve e vlerësojnë “katastrofale” shtrenjtimin e energjisë

Sipas hulumtimit të realizuar nga PIPOS me 1050 të anketuar, i cili u prezantua në emisionin “Rubikon” në Klan Kosova,…

​KEDS ua ndal rrymën shkollave

Si pasojë e borxheve disa shkollave në Prishtinë, KEDS ua ndali rrymën. Drejtuesit e shkollave ankohen se ky veprim u…

KEDS vazhdon aksionet për parandalim të vjedhjes së energjisë elektrike

Ekipet e Kompanisë Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike (KEDS) të asistuar nga Njësia Speciale e Policisë së Kosovës të…

​Ejupi për tarifat e reja të energjisë: Ja cila shtresë preket më së shumti

Ani se drejtues të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë (ZRRE) thonë se nuk ka ngritje të energjisë elektrike për konsumatorët…

​Nushi: Qeveria është në shërbim të KEDS-it

Partia Socialdemokrate ka vendosur letra ngjitëse me llogon e KEDS-it në veturat zyrtare të Qeverisë së Kosovës. Sipas anëtarëve të…