​KEDS/KESCO: Ne nuk rrisim çmime e as nuk ndryshojmë tarifa

KEDS dhe KESCO përmes një komunikate për media kanë thënë se nuk rrisin çmime dhe as nuk janë përgjegjës për…

​Sot protestohet kundër shtrenjtimit të rrymës, “Asnjë cent më shumë”

“Asnjë cent ma shumë” është moto e protestës kundër shtrenjtimit të rrymës, e cila mbahet sot në Prishtinë. Protesta do…

​Fejzullahu: KEDS-i ia ka borxh 50 deri 60 milionë euro KEK-ut

Kryesuesi i Bordit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë (ZRrE), Ymer Fejzullahu ku po raporton para Komisionit për Ekonomik, tha…

​Molliqaj: KESCO dhe KEDS i kanë kushtuar Kosovës mbi 200 milionë euro

Partia Socialdemokrate deklaroi sot përmes një konference për media se qytetarëve të Kosovës iu ka kushtuar rreth 200 milionë euro…

Kurti për shtrenjtimin e energjisë elektrike: S’ka zgjidhje të lehtë pasi kriza është e rëndë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arsyetuar propozimin e Zyrës së Rregullatorit për Energji për shtrenjtim të energjisë elektrike. Në…

Rizvanolli: Asnjë cent i subvencionit të energjisë nuk shkon në xhepat e KESCO dhe KEDS-it

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka deklaruar se asnjë cent i subvencionit 75 milionësh të qeverisë për energjinë nuk do…

Shtrenjtimi i energjisë elektrike i papërballueshëm për qytetarët, propozohet aplikimi i bllok-tarifave

Shtrenjtim të energjisë elektrike prej 30 deri në 40 përqind ka kërkuar KEDS nga Zyra e Rregullatorit të Energjisë Elektrike,…

Sekuestrohen 28 aparate për prodhimin e kriptovalutave

Sektori i hetimeve të stacionit policor ne Suharekë, në bashkëpunim me ekipin e KEDS dhe zyrtarët e Doganës së Kosovës,…

Sekuestrohen kartela grafike dhe aparate për prodhimin e kriptovalutave

Njësitet policore të Fushë Kosovës, në bashkëpunim me ekipin e KEDS dhe zyrtarët e Doganës së Kosovës, në rrugën “Fahri…

Reduktimet e energjisë elektrike, Gashi paralajmëron padi ndaj KEDS-it

Me Ligjin për Obiliqin kësaj komune i garantohet furnizim i rregullt me energji elektrike, por që ditëve të fundit reduktimet…
error: