Deliu përplaset me Bislimin dhe Hysenin: Raporti i referohet burimeve përfshirë kontributet nga Qeveria e Serbisë

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog Besnik Bislimi gjatë raportimit në Komisionin për Integrime Evropiane bëri të…

Fetahu nga GLPS: Është e domosdoshme një reformë e thellë në sistemin e drejtësisë përmes vetingut

Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLSP) i ka rekomanduar Qeverisë të Kosovës që të bëjë përpjekje dhe të rrisë…

Szunyog ia dorëzon Konjufcës raportin e KE-së dhe pakon e zgjerimit të BE-së

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, së bashku me shefin e Kabinetit Ilir Kërçeli dhe këshilltaren Arbenita…

Raporti i KE për Shqipërinë: Të hapen negociatat, vendi ka shënuar rezultate të prekshme në reforma

Komisioni Evropian, në progres-raportin e tij, ka rekomanduar hapjen e negociatave për Shqipërinë, me arsyetimin se vendi i ka plotësuar…

Kosova pranon 50 milionë euro nga Komisioni Evropian

Komisioni Evropian ka ndarë edhe 50 milionë euro për Kosovën, në kuadër të huasë për asistencë makro-financiare, me qëllim të…

KE zbut masat: Kush është vaksinuar do të udhëtojë në të gjithë bllokun evropian

Komisioni Evropian u propozoi vendeve anëtare të bllokut lehtësimin e kufizimeve aktuale të udhëtimeve jothelbësore për qytetarët e të ashtuquajturave…

KE: Italia vendi më i prekur nga infodemia

Italia është ndër vendet që janë prekur më shumë nga infodemia. ”Dezinformimi ushqehet nga frika dhe ankthet dhe përqendrohet në…

KE: Kroacia i plotëson të gjitha kriteret për euron, përveç një

Kroacia i plotëson të gjitha kriteret për t’u anëtarësuar në Eurozonë, përveç anëtarësimit në Mekanizmin Evropian të Kursit të Këmbimit…

KE propozon rritje të buxhetit të fondeve IPA për Ballkanin Perëndimor

Komisioni Evropian ka propozuar të martën një rritje të fondeve IPA në buxhetin afatgjatë të BE për të mbështetur integrimin…

KE ndalon shpërndarjen e 10 milionë maskave të blera nga Kina

Pasi autoritetet e Polonisë dhe Holandës raportuan se ata ishin furnizuar me maska ​​mbrojtëse mjekësore nga Brukseli që nuk përputheshin…
error: