FIFA publikon numrin e vizitorëve në Katar gjatë Botërorit

Kampionati Botëror i futbollit përfundo të dielën me finalen ndërmjet Argjentinës dhe Francës e cila përfundoi me triumfin e argjentinasve…

Pse rrugët në Katar janë me ngjyrë të kaltër?

Katari prej ditësh është në qendër të vëmendjes dhe përveç futbollit, njerëzve u interesojnë edhe detaje, të cilat në këtë…

Sterling rikthehet në Katar, i bashkohet Anglisë në stërvitje

Anglia ka pranuar një lajm tejet të mirë sot, pasi që ylli i Chelseat, Raheem Sterling është rikthyer në grumbullim…

Thyhet rekordi Guinnes në Katar, piktura sa një fushë futbolli

Artisti iranian Emad Salehi vendosi një rekord të ri botëror Guinness me veprën e tij artistike “Ball Story”, e cila…

Bie mbrojtja e Katarit, Holanda në epërsi – video

Tanimë është shënuar goli i parë në përballjen tejet interesante mes Holandës dhe Katarit. Kombëtarja e Holandës ka arritur të…

Notat e lojtarëve në ndeshjen mes Senegalit e Katarit – foto

Kombëtarja e Senegalit e ka regjistruar fitoren e parë në Kampionatin Botëror “Katar 2022”, duke mposhtur pikërisht nikoqirin e kësaj…

Senegali regjistron fitoren e parë në Botëror, fundos Katarin

Kombëtarja e Senegalit e ka regjistruar fitoren e parë në Kampionatin Botëror “Katar 2022”, duke mposhtur pikërisht nikoqirin e kësaj…

Probleme për Katarin, Senegali e thellon epërsinë – video

Tanimë është shënuar edhe goli i dytë i ndeshjes në stadiumin “Al Thumama”. Kombëtarja e Senegalit ka arritur ta thellojë…

Përfundon pjesa e parë mes Katarit dhe Senegalit

Ka përfunduar pjesa e parë në përballjen tejet interesante mes Katarit dhe Kombëtares së Senegalit, ku kjo e fundit hynë…

Zhbllokohet rezultati mes Katarit e Senegalit – video

Tanimë është zhbllokuar rezultati në përballjen mes Katarit dhe Senegalit, ku nikoqirët e këtij Botërori tani e gjejnë vetën në…