Bullgari-Zvicër, formacionet zyrtare

Bullgaria dhe Zvicra do të fillojnë sot aventurën e tyre drejt kualifikimit në “Katar 2022”, ku do të zhvillojnë ndeshje…

“Katar 2022”, zhvillohen sot ndeshjet për kualifikime në Botëror

Kampionati Botëror “Katar 2022” vjen sot me disa përballje tejet interesante në kuadër të fazës së kualifikimeve. Edhe pse sot…

Zyrtare, Portugalia publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet e muajit mars

Portugalia fillon udhëtimin e saj drejt Kupës së Botës 2022 në Katar. Trajneri Fernando Santos ka publikuar listën e 25…

​Reja: Ndaj Anglisë japim maksimumin, por rivalë kemi Poloninë dhe Hungarinë

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Edoardo Reja ka dhënë një intervistë për Televizionin Publik Shqiptar, ku ka folur për…

Ademi: Fanella e Kosovës respektohet nga të gjithë, asnjë lojtar nuk na ka refuzuar

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët”…

Ky është stadiumi ku pas pak ditësh do të hyjnë plotë 20.000 tifozë

Mes protokolleve të rrepta të shëndetit dhe sigurisë për shkak të pandemisë Covid-19, afërsisht 20,000 tifozë janë lejuar të marrin…

“Al Rayyan” është stadiumi i katërt që përfundohet për “Katar 2022” – foto

Edhe pse dy vite lag nga starti i “Katar 2022”, organizatorët e Botërorit kanë përfunduar ndërtimin e stadiumit të katërt…

FIFA publikon grupet për Kupën e Botës “Katar 2022”

FIFA ka publikuar vazot me ekipet që do të marrin pjesë në kuadër të Kupës së Botës 2022 që do…

Koronavirusi ndikon edhe në përgatitjet për Katar 2022

Impakti i pandemisë Koronavirus po ndihet edhe në Katar në përgatitjet për Botërorin e vitit 2022. Komiteti Organizator i këtij…