Zyrtare, “Adidas” prezanton topin e Botërorit “Katar 2022”

Kompania e njohur “Adidas” ka zbuluar topin e tyre zyrtarë për Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Kanë mbetur më pak se…

Ja kombëtaret të cilat kanë siguruar biletën drejt Botërorit “Katar 2022”

Edicioni i këtij viti i Kampionatit Botëror do të zhvillohet në Katar, ku 32 kombëtare do të luftojnë për triumf…

Përfundon ëndrra për Maqedoninë, Portugalia dhe Polonia vazhdojnë drejt Botërorit “Katar 2022”

Kanë përfunduar dy ndeshjet kualifikuese drejt Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku kemi mësuar edhe dy kombëtare të tjera që kanë…

Mane fiton duelin me Salah, Senegali eliminon Egjiptin dhe vazhdon drejt Botërorit “Katar 2022”

Ka përfunduar ndeshja mes dy gjigandëve afrikanë Senegalit dhe Egjiptit, ku nikoqirët kanë siguruar biletën drejt Kampionatit Botëror “Katar 2022”.…

​“Katar 2022”, sot zhvillohen dy finalet e play-off-it

Poloni-Suedi dhe Portugali-Maqedoni e Veriut, janë dy finalet e fazës së play-off-it të Kampionatit Botëror “Katar 2022” Me kuriozitet të…

Italia nuk shkon në botëror, dorëzohet përpara Maqedonisë së Veriut, Portugalia vazhdon tutje

Portugalia e ka mposhtur Turqinë me rezultat 3-1 në ndeshjen e parë të fazës së play-off-it duke bërë kështu një…

Botërori 2022/ Këto janë superndeshjet e play-off-it

Do të zhvillohen sot katër ndeshjet jashtëzakonisht interesante për fazën e play-off-it të Kampionatit Botëror “Katari 2022”. Në fakt, në…

Polonia refuzon të luajë kundër Rusisë në Botërorin “Katar 2022”

Kombëtarja e Polonisë nuk do ta luajë ndeshjen e fazës kualifikuese të eliminatoreve të Kampionatit Botëror “Katar 2022” kundër Rusisë,…

Ja kombëtaret që siguruan kualifikimin për në Botërorin “Katar 2022”.

Kualifikimet drejt Kampionatit Botëror “Katar 2022” janë ende duke vazhduar, ku tanimë kemi mësuar disa nga emrat e kombëtareve të…

Kualifikimet drejt “Katar 2022”, Kanada mposht Meksikën dhe merr kreun e tabelës

Kualifikimet drejt Kampionatit Botëror “Katar 2022” kanë vazhduar mbrëmë, ku pasmesnate janë zhvilluar tre ndeshje, të gjitha këto nga kontinenti…