Botërori “Katar 2022”/Holanda në çerekfinale, eliminon Amerikën

Ka përfunduar përballja tejet interesante mes Kombëtares së Holandës dhe asaj të Amerikës, ku kjo e fundit përshëndetet me Kampionatin…

​Argjentina kërkon të shmangë surprizat ndaj Australisë

Stadiumi “Ahmad bin Ali” do të jetë nikoqir i përballjes tejet interesante mes Kombëtares së Argjentinës dhe asaj të Australisë,…

​Holandë-Amerikë, formacionet e mundshme

Sot me fillim nga ora 16:00 Kombëtarja e Holandës do të përballet me atë të Amerikës në stadiumin “Khalifa International”,…

Pavarësisht fitores ndaj Ganës, golaverazhi e eliminon Uruguain nga Botërori “Katar 2022”

Ka përfunduar përballja mes Kombëtares së Ganës dhe asaj të Uruguait, ku ky i fundit pavarësisht fitores është eliminuar nga…

​Koreja e Jugut e mposht Portugalinë, eliminon Uruguain nga Botërori “Katar 2022”

Ka përfunduar ndeshja mes Koresë së Jugut dhe Portugalisë, ku kjo e fundit ka regjistruar humbjen e parë të Kampionatit…

​Kameruni synon ta befasojë Brazilin

Sot me fillim nga ora 20:00 do të zhvillohet ndeshja tjetër interesante e Grupit G e Kampionatit Botëror “Katar 2022”,…

​Xhaka e Shaqiri pritet ta udhëheqin Zvicrën kundër Serbisë

Kryendeshja e ditës së sotme do të zhvillohet me fillim nga ora 20:00, ku e gjithë vëmendja do të jetë…

​Botërori “Katar 2022”, kryendeshja e sotme ajo mes Serbisë e Zvicrës

Sot do të zhvillohen ndeshjet e fundit të fazës së grupeve të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku do të mësojmë…

Botërori “Katar 2022”/Sot zhvillohen ndeshjet e Grupit C dhe D

Kampionati Botëror “Katar 2022” do të vazhdojë sot me disa ndeshje tejet interesante, ku do të zhvillohet xhiro e fundit…

Formacionet e mundshme të Francës dhe Danimarkës

Sot me fillim nga ora 17:00 do të zhvillohet ndeshja tejet interesante mes Kombëtares së Francës dhe asaj të Danimarkës,…