Kualifikimet drejt “Katar 2022”, vendoset data për ndeshjen mes Skocisë e Ukrainës

Gjysmëfinalja e play-off-it në kualifikimet drejt Kampionatit Botëror “Katar 2022” mes Skocisë dhe Ukrainës tani është tani ka ndërruar datë.…

Ja formati dhe orari i ndeshjeve të Botërorit “Katar 2022”

Sot është mbajtur shorti i fazës së grupeve të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku kombëtare të ndryshme kanë mësuar kundërshtarët…

Tre bileta të mbetura drejt “Katar 2022”, këto janë ndeshjet vendimtare

Deri tani kanë arritur të kualifikohen 28 kombëtare nga 32 sosh në Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Kombëtarja e Katarit ka…

Kampionit botëror i buzëqesh fati në rrugëtimin drejt “Katar 2022”, përballje të lehta në Grupin D

Sot në Doha të Katarit u mbajt ceremonia e hedhjes së shortit të fazës së grupeve në Kampionatin Botëror, ku…

Mbappe raportohet se ka refuzuar të jetë pjesë e ceremonisë së shortit të Kampionatit Botëror

Sipas raportimeve nga “L’Equipe”, Kylian Mbappe do të ishte ylli i madh i ftuar që të jetë i pranishëm të…

Kjo është mënyra se si Italia mund të jetë e pranishme në Kampionatin Botëror

Ekziston një mundësi por jashtëzakonisht e vogël që Italia të kualifikohet në Kupën e Botës 2022 dhe kjo lidhet me…

Zyrtare, “Adidas” prezanton topin e Botërorit “Katar 2022”

Kompania e njohur “Adidas” ka zbuluar topin e tyre zyrtarë për Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Kanë mbetur më pak se…

Ja kombëtaret të cilat kanë siguruar biletën drejt Botërorit “Katar 2022”

Edicioni i këtij viti i Kampionatit Botëror do të zhvillohet në Katar, ku 32 kombëtare do të luftojnë për triumf…

Përfundon ëndrra për Maqedoninë, Portugalia dhe Polonia vazhdojnë drejt Botërorit “Katar 2022”

Kanë përfunduar dy ndeshjet kualifikuese drejt Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku kemi mësuar edhe dy kombëtare të tjera që kanë…

Mane fiton duelin me Salah, Senegali eliminon Egjiptin dhe vazhdon drejt Botërorit “Katar 2022”

Ka përfunduar ndeshja mes dy gjigandëve afrikanë Senegalit dhe Egjiptit, ku nikoqirët kanë siguruar biletën drejt Kampionatit Botëror “Katar 2022”.…