15 fjalët që duhet t’i përdorni në CV dhe 15 të tjera që duhet t’i shmangni

Hapi i parë përmes të cilit do ta krijoni përshtypjen e parë te punëdhënësi potencial është CV-ja. Sipas US News…

​Si t’i dalloni shenjat e kulturës toksike në përshkrim të punës?

Përpara se të filloni të punoni diku, është pothuajse e pamundur të mos dallohen shenjat kur një vend pune është…

Di Maria zbulon ëndrrën e tij, dëshiron rikthimin te skuadra ku e nisi karrierën

Angel Di Maria së fundmi ka zbuluar ëndrrën e tij më të madhe, duke e krahasuar atë me të lojtarëve…

Benzema: Karrierën do ta mbyll te Real Madridi

Ylli i Real Madridit, Karim Benzema edhe zyrtarisht është futbollisti më i mirë në botë i këtij viti, pasi fitoi…

​Katër llojet e shefave: Cili është më i kërkuari nga punonjësit?

Sado që punonjësit do të mundohen ta bindin veten që janë duke shkuar në punë dhe duhet thjesht ta kryejnë…

Kur duhet ta përdorni CV-në me më shumë se dy faqe?

Shumë shpesh punëkërkuesit pyesin sa faqe duhet të jetë CV-ja. Është krijuar një besim që CV-ja duhet të jetë jo…

​“Ku e sheh veten pas 5 vjetësh?” Si të përgjigjesh në këtë pyetje?

Ndoshta ajo që e keni kërkuar gjatë gjithë kohës është ta gjeni një punë të mirë dhe nuk e keni…

​5 arsyet kryesore pse punonjësit stagnojnë në karrierë

Për personat që duan të kenë sukses në karrierë dhe gjatë gjithë kohës janë në kërkim të avancimit, stagnimi profesional…

Fundi i karrierës te Barcelona, kjo pritet të jetë skuadra e re e Busquets

Si duket aventurës së Sergio Busquets te Barcelona po i vjen fundi, pasi që mesfushori spanjoll pritet të largohet në…

PSG e shkarkoi, Pochettino pritet të vazhdojë karrierën në Francë

Në qershor të këtij viti gjiganti francez, Paris Saint-Germain shkarkoi nga detyra e trajnerit Mauricio Pochettinon, duke e emërua si…