Kosova arrin sukses të jashtëzakonshëm në kampionatin e karatesë “Grand Prix Croatia 2022”

20-të medalje, njëherazi e 10-ta në ditën e tretë janë rrëmbyer nga Përfaqësuesja e Kosovës në Karate në “Grand Prix…

​Karateistja Fortesa Onana fiton medaljen e argjendtë në “Paris Open”

Karateistja nga Kosova Fortesa Orana e ka fituar medaljen e argjendtë në garën prestigjose të karatesë “Parisi Open” Ajo ketë…

​Kosova merr pjesë me 49 garues në kampionatin ballkanik të karatesë

Përfaqësuesja e Kosovës në Karate ka udhëtuar për në Rijekë të Kroacisë, ku do te marrin pjesë në Kampionati Ballkani…

Kosova zë vendin e 7 në Kampionatin Botëror të Karatesë

Kombëtarja e Kosovës në sportin e karatesë është renditur në vendin e shtatë në ekiporet e Kampionatit Botëror të Karatesë,…

Kosova e treta në Ballkan për karate

Kombëtarja e Kosovës në karate, ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Ballkanik të karatesë, që u mbajt në Poreç…

Fortesa Orana e bronztë në Kampionatin Ballkanik

Karateistja kosovare Fortesa Orana ka arritur të fitojë sot medaljen e bronztë në Kampionatin Ballkanik të karatesë që po zhvillohet…

Kosova rrëmben tri medalje në Kupën Botërore për karate që po mbahet në Turqi

Rinesa Osmani dhe Rigon Baruti kanë fituar medalje në Kupën Botërore dhe Ligën e të Rinjëve në karate, që po…

​Kampionati Evropian i Karatesë/ Kosova lufton për dy medalje të bronzta të dielën

Herolind Nishevci është në rrugë të mbarë për të fituar medalje të bronztë në Kampionatin Evropian të karatesë, që po…

​Xhevdet Smajli e përfaqëson Kombëtaren e Kosovës në Kampionatin Evropian të Karatesë

Kryetari i komunës së Shtimes, Naim Ismajli bashkë me drejtorin për Kulturë, Rini dhe Sport, Lumni Amrushi ka pritur garuesin…

​Kombëtarja e Kosovës në karate merr pjesë në Karate 1 Premier Ligë që mbahet në Portugali

Kombëtarja e Kosovës në karate do të marrë pjesë në Karate 1 Premier Ligën, e cila prej nesër (e premte)…