​Gjashtë persona kapen duke luajtur bixhoz në një lokal në Graçanicë

Gjashtë persona janë kapur mbrëmjen e së hënës duke luajtur bixhoz në një lokal të Graçanicë. Në këtë lokal janë…

​26 persona kapen duke luajtur bixhoz në Gjakovë

26 persona janë kapur duke luajtur bixhoz në Gjakovë. Gjatë kontrollit policia ka gjetur edhe arme e substanca narkotike. “Me…

​Aksioni i Policisë në shkollat e Ferizajt, kapen drogë, armë e thika

Policia ka vazhduar aksionin rreth shkollave në Ferizaj, e ku tek nxënësit janë gjetur substanca narkotike, armë dhe thika. Kështu…

Kapen 100 fishekë në aeroport

Oficerët doganor kanë parandaluar futjen e 100 fishekëve përmes aeroportit ndërkombëtar të Prishtinës. “Përmes linjës së fluturimit Bruksel – Prishtinë…

​Kapen mbi gjysmë kilogram kokainë në autobusin e linjës Gjermani-Kosovë

Në pikëkalimin kufitar në Merdare janë kapur mbi gjysmë kilogrami kokainë. Dogana e Kosovës ka njoftuar se oficerët doganor kanë…

Kërkohen paraburgim për pesë personat që u kapën me 75 kilogramë drogë

Prokuroria Themelore në Prishtinë-Departamenti i Krimeve të Rënda ka kërkuar masën e paraburgimit  ndaj pesë personave të cilët u kapën…

​Kërkohet paraburgim për tre shtetasit serbë që u kapën me mbi 11 kg drogë në Gjilan

Për tre shtetasit serbë të cilët u kapën me mbi 11 kilogramë drogë në Gjilan, po kërkohet paraburgim prej një…

Tre shtetas serbë kapen me mbi 11 kg drogë në Gjilan

Tre shtetas serbë janë kapur me mbi 11 kilogram drogë të llojit marhiuanë në Gjilan. Policia kanë treguar se pas…

​Katër persona kapen me drogë në Ferizaj, iu gjetën edhe para e boks metali

Katër persona janë arrestuar në Ferizaj pasi u kapën me substanca narkotike të llojit marihuanë me peshë rreth 23 gram.…

​Dogana kap rreth 30 mijë euro gjatë tentimit për tu futur në Kosovës

Rreth 30 mijë euro të padeklaruara janë kapur në pikën kufitare Hani i Elezit. Nga Dogana e Kosovës kanë njoftuar…