Zelensky do t’i adresohet G7-ës, pritet të kërkojë më shumë armë të rënda

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, pritet të bëjë thirrje për më shumë armë të rënda, kur t’i adresohet grupit të shtatë…

Kanadaja njofton ndihmën e re me armë për Ukrainën

Kanadaja është shmangur të japë detaje ndërkohë që ka njoftuar një dërgesë të re më armë për Ukrainën e cila…

Kryeministri kanadez dënon sulmin e Rusisë ndaj Ukrainës, shpall sanksione të reja

Kryeministri kanadez Justin Trudeau dënoi pushtimin rus ndaj Ukrainës,  gjatë një konference për shtyp.  “Kanadaja është e qartë në dënimin…

Kanadaja heq masat kufizuese

Qeveritë e provincave të Alberta, Saskatchewan, Quebec dhe Manitoba, njoftuan planin e tyre për të hequr një pjesë ose të…

Kanada do të tërheqë një pjesë të stafit diplomatik nga Ukraina

Kanada do të tërheqë përkohësisht stafin jo thelbësor dhe anëtarët e mbetur të familjes në ngarkim të ambasadës së saj…

Kanadaja po tërheq familjet e stafit diplomatik nga Kievi

Autoritetet kanadeze kanë njoftuar se po tërheqin familjet e diplomatëve të tyre në Kiev për shkak të vendosjes së ushtrisë…

Britania, Australia dhe Kanadaja i bashkohen bojkotit diplomatik të Lojërave Olimpike

Edhe Britania e Madhe, Australia dhe Kanadaja do të marrin pjesë në bojkotin diplomatik të Lojërave Olimpike Dimërore në Pekin…

SHBA, Britania e Kanadaja vendosin sanksione të reja ndaj Bjellorusisë

Shtetet e Bashkuara, Britania e Madhe dhe Kanadaja vendosën sot sanksione të reja ndaj individëve dhe personave juridikë bjellorusë. SHBA…

Trudeau: Me presidenten Osmani, biseduam se si Kanadaja dhe Kosova mund të avancojnë vlerat e përbashkëta

Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau ka pritur në takim Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani me të cilën thotë të kenë…

​Kosovare Asllani starton në finale, ja formacionet zyrtare të Suedisë dhe Kanadasë

Me fillim nga ora 14:00 do të zhvillohet finalja për medaljen e artë olimpike në futbollin e femrave të “Tokio…