Goli i mahnitshëm i Alphonso Davies për Kanadanë

Kombëtarja e Kanadasë zhvilloi ndeshje mbrëmë kundër Panamasë, të cilën e fitoi me rezultat 4:1, dhe ishte e vlefshme për…

Kualifikimet drejt “Katar 2022”, Amerika dhe Kanada i rikthehen fitoreve

Përveç kombëtareve evropiane që janë duke zhvilluar ndeshje në kuadër të fazës kualifikuese drejt Kampionatit Botëror “Katar 2022”, po ashtu…

ShBA do të rihapë kufijtë me Meksikën dhe Kanadanë për udhëtarët e vaksinuar plotësisht

Nga nëntori, Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA) do të rihapë kufijtë e saj me Meksikën dhe Kanadanë për udhëtarët…

Zgjedhjet në Kanada, Trudeau kryeministër për herë të tretë

Ashtu siç edhe ishte parashikuar në sondazhe, do të jetë Partia Liberale e Justin Trudeau ajo që do të formojë…

​Arrestohet në Morinë gjilanasi i shpallur në kërkim ndërkombëtar, ekstradohet në Kanada

Gjilanasi 21-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar në Morinë. Policia shqiptare ka treguar Kanadaja ka lëshuar urdhër-arrestin ndaj…

Ngjitësi nga helmi i gjarprit që ndalon gjakderdhjen

Një ekip shkencor nga Kanada dhe Kina ka bërë një ngjitës lëkure që ndalon gjakderdhjen brenda 45 sekondave. Revista shkencore…

Disa të vrarë nga shembja e vinçit mbi dy ndërtesa në Kanada

Disa njerëz janë vrarë kur një vinç gjigand, i montuar në një ndërtesë shumë-katëshe është shembur dje në qytezën kanadeze…

Zjarri shkrumbon 90% të fshatit që regjistroi temperaturën më të lartë në Kanada

Një situatë katastrofike po vijon prej ditësh në zonën e Lytton në Kanada, ku temperaturat e larta i kanë lënë…

I nxehti ekstrem në Kanada, për një javë mbi 130 të vdekur

Vala ekstreme e nxehtësisë që ka goditur Kanadanë ka shkaktuar deri tani 134 të vdekur që nga e premtja e…

Kanadaja zgjat pezullimin e fluturimeve nga India dhe Pakistani

​Kanadaja njoftoi sot zgjatjen e pezullimit të fluturimeve nga India dhe Pakistani deri më 21 qershor, një masë e marrë…