Policia thotë se 200 kg kanabis të sekuestruara ‘u hëngrën nga minjtë’ në magazinë

Policia në Indi u ka vënë sot fajin minjve për shkatërrimin e rreth 200kg kanabis të sekuestruara nga trafikantët, që…

Gjermania drejt legalizimit të kanabisit

Në Gjermani po kërkohet të legalizohet blerjen dhe mbajtjen e kanabisit (deri në 20 gram) nga mosha 18 vjeç. Edhe…

Transportuan mbi 31 kg kanabis me valixhe nga Rinasi në Stamboll, arrestohen 2 shqiptarë në Turqi

Dy shqiptarë janë arrestuar në aeroportin Sabiha Gökçen të Stambollit, pasi u kapën me 31 kg e 461 gramë kanabis…

Arrestohen 2 persona në Fushë Kosovë, ju sekuestrohet sasi e narkotikëve

Të enjten rreth orës 21:45, në Fushë Kosovë, policia ka arrestuar dy persona të dyshuar, me ç’ rast ka gjetur…

​Policia aksion në 5 komuna, ja çfarë u gjet

Policia e Kosovës ka nisur në orët e hershme të mëngjesit një aksion të gjerë kundër krimit të organizuar në…

Kultivonte kanabis në zona malore, një muaj paraburgim për të dyshuarin

Gjykata Themelore në Gjakovë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjakovës, për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj të…

Policia në Pejë e Gjakovë, shkatërron bimë kanabis

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se janë arrestuar pesë persona pas dy aksioneve të ndara në Pejë e…

Policia gjen kanabis në një arë në Vushtrri

Policia e Kosovës ka njoftuar se në Vushtrri është raportuar se në një arë djerrinë janë disa bimë të cilat…

Raportoi se ka bimë narkotike në arën e vet

Një person në Graçanicë ka raportuar se në pronën e tij prej 4 hektarësh e mbjellura me misër ka vërejtur…

Shqipëria drejt legalizimit të kanabisit për qëllime mjekësore

Shqipëria duket se do i bashkohet vendeve që kanë legalizuar kanabisin për qëllime mjekësore. Paralajmërimi vjen nga kryeministri i Shqipërisë,…