Kampionati Evropian për femra, super ndeshje mes Anglisë dhe Spanjës

Kampionati Evropian i femrave Euro 2022 po vazhdon të zhvillohet, ku tani turneu ka prekur fazën e çerekfinales. Ndeshja e…

Evropiani i hendbollit/ Kosova U20 sot përballet me Rumaninë

Kombëtarja U20 e Kosovës në hendboll është vendosur dje në Varna të Bullgarisë, ku zhvillohet Kampionati Evropian i Divizionit B.…

Politika serbe sërish përzihet në sport, pingpongistëve kosovarë iu mohohet pjesëmarrja në Evropian

Politika serbe vazhdon të përzihet në sport, dhe atë duke diskriminuar sportistët nga Kosova. Rasti i fundit ndodhi me pingpongistët,…

Kosova e mbyll me humbje Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla

Kombëtarja e Kosovës e femrave në basketboll e ka mbyllur sot me humbje Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla, që…

Henboll/ Pas tre ditësh Kosova mëson rivalin e botërorit

Në fillim të muajit nëntor, Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) do të luaj ndeshjet e fazës së parë kualifikuese…

Basketbollistja kosovare: Shkojmë në Qipro me objektiva të mëdha, pse jo edhe për titullin kampion

Është duke vazhduar faza përgatitore e Përfaqësues A te Femrat tash e disa ditë. Vashat “Dardane” janë duke zhvilluar stërvitje…

Kosova merr pjesë në Kampionatin Evropian në pingpong

Përfaqësuesja e Kosovës në pingpong ka udhëtuar sot për në Podgoricë ku nga data 16 deri më 19 qershor do…

Vikendi sjell Kampionatin e Kosovës në Beach Volley U20

Këtë fundjavë, respektivisht më datat 11 dhe 12 qershor, do të zhvillohet Kampionati i dytë i volejbollit në rërë për…

Kosova me katër xhudistë synon medalje në Kampionatin Evropian “Bullgaria 2022”

Nesër do të fillojë Kampionati Evropian i xhudos që do të zhvillohet në Sofja të Bullgarisë, ku Kosova do të…

Dy medalje të bronzta për boksierët kosovarë në Kampionatin Evropian

Boksi e mbyll Evropianin me dy medalje të bronzta në Kampionatin Evropian. Dy boksierët e rinj, Taulant Jakupi dhe Donat…