Cena fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian të juniorëve

Xhudisti kosovar, Dardan Cena, ka arritur suksesin më të madh në karrierën e tij, në Kampionatin Evropian të juniorëve. Në…

Kampionati Evropian për Junior, Cena lufton për të bronztën

Xhudisti kosovar, Dardan Cena do të luftojë për medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian për Junior (U21), që po zhvillohet…

Kampionati Evropian për të rinj, Muminoviq zë vendin e pestë

Ekipi kosovar i xhudos po vazhdon të korrë suksese në arenën ndërkombëtare. Xhudistja jonë, Erza Muminoviq zuri sot vendin e…

Dy çklistët kosovarë përfundojnë garën e parë në Kampionatin Evropian të çiklizmit rrugor

Dy çiklistët tanë, Blerton Nuha dhe Aban Delija përfaqësuan Kosovën sot në Kampionatin Evropian të çiklizmit rrugor, që po mbahet…

FIBA Kampionati Evropian/Kosova U18 pëson humbje nga Irlanda

Në kuadër të FIBA Kampionatit Evropian të basketbollit, Kombëtarja e Kosovës ka pësuar humbje minimale nga Irlanda, ndeshje kjo e…

Kampionati Evropian për femra, super ndeshje mes Anglisë dhe Spanjës

Kampionati Evropian i femrave Euro 2022 po vazhdon të zhvillohet, ku tani turneu ka prekur fazën e çerekfinales. Ndeshja e…

Evropiani i hendbollit/ Kosova U20 sot përballet me Rumaninë

Kombëtarja U20 e Kosovës në hendboll është vendosur dje në Varna të Bullgarisë, ku zhvillohet Kampionati Evropian i Divizionit B.…

Politika serbe sërish përzihet në sport, pingpongistëve kosovarë iu mohohet pjesëmarrja në Evropian

Politika serbe vazhdon të përzihet në sport, dhe atë duke diskriminuar sportistët nga Kosova. Rasti i fundit ndodhi me pingpongistët,…

Kosova e mbyll me humbje Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla

Kombëtarja e Kosovës e femrave në basketboll e ka mbyllur sot me humbje Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla, që…

Henboll/ Pas tre ditësh Kosova mëson rivalin e botërorit

Në fillim të muajit nëntor, Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) do të luaj ndeshjet e fazës së parë kualifikuese…