​Top-5 golashënuesit e Botërorit

Kampionati Botëror i futbollit tashmë ka arritur në fazën përfundimtare, përkatësisht në gjysmëfinale, ndeshjet e së cilës do të zhvillohen…

Kampioni vazhdon tutje në mesin e tetë më të mirëve të Botërorit

Franca që është kampion bote ne fuqi është kualifikuar në mesin e tetë skuadrave më të mira të këtij kampionati…

Botërori/ Katër kombëtare të mëdha kërkojnë sot kualifikimin në fazën tjetër

Raundi i tretë i ndeshjeve të grupeve E dhe F do të prodhojë sot edhe katër skuadra të tjera që…

Katër çiftet e deritanishme të Botërorit dhe orari i ndeshjeve

Tashmë janë mësuar tetë skuadra e parë që do të jenë pjesë e fazës 1/16 të eliminimit direkt të Kupës…

Nisin dy përballjet e grupit A të Botëror

Dy përballjet e grupit A të Kampionatit Botëror që kanë startuar tashmë nga ora 14:00 sot do të zbulojnë emrat…

Shaqiri mesazh bashkëlojtarëve pas triumfit ndaj Kamerunit

Xherdan Shaqiri u shpreh i lumtur me fitoren e Zvicrës ndaj Kamerunit në ndeshjen e parë në grupin G, ku…

​Portugali-Ganë, Ronaldo pritet ta nisë si startues Botërorin

Pas Lionel Messit i cili e nisi jo mirë Kampionatin Botëror, sot do të nis rrugëtimin në këtë kompeticion edhe…

Botërori me sfida drithëruese, Xhaka e Shaqiri zbresin në fushë, po ashtu edhe yjet e Brazilit

Kampionati Botëror i futbollit do të vazhdojë sot me katër sfida të tjera jashtëzakonisht interesante. Nga ora 11:00 në fushë…

Belgjika e nis mirë Botërorin, fiton minimalisht ndaj Kanadës

Belgjika e ka nisur në mënyrën e duhur Kampionatin Botëror të futbollit duke triumfuar ndaj Kanadës me rezultat 1-0. Në…

Katari publikon shifra më të mëdha të tifozëve në stadiume se sa kapaciteti i tyre

Përtej problemeve dhe paqartësive të shumta që po e përcjelin Kampionatin Botëror që po zhvillohet në Katar, së fundi raportohet…