​Parandalohet kontrabandimi i 13 mijë litrave etanol me origjinë nga Serbia

Dogana e Kosovës ka bërë të ditur se kanë arritur të parandalojnë një kamion, i cili transportonte 13 mijë e…

Aksioni kundër kontrabandës, ndalohet një kamion në Viti

Një kamion me mall të kontrabanduar është kapur në Viti e që dyshohet të ketë ardh nga Maqedonia e Veriut.…

Lëndohen dy persona në aksidentin që ndodhi mes një kamioni dhe veture në rrugën Prishtinë-Lipjan

Dy persona janë lënduar në aksidentin që ndodhi paraditen e sotme në rrugën Prishtinë-Lipjan. Aksidenti ndodhi mes një veture dhe…

Përplaset kamioni në Meksikë, humbin jetën 53 emigrantë

Të paktën 53 persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur pasi kamioni me të cilin po transportoheshin…

Policia përfshihet në një aksident trafiku në Prishtinë

Një veturë e Policisë së Kosovës dhe një kamion janë aksidentuar mëngjesin e së mërkurës në Prishtinë. Aksidenti ka ndodhur…

​Kamioni godet një këmbësor tek rruga “B” në Prishtinë

Një këmbësor ka pësuar lëndime trupore shkak i goditjes nga një kamion që ndodhi të mërkurën rreth orës 12:00 në…

Aksident mes një kamioni dhe motoçiklete në Prishtinë

Një aksident trafiku mes një kamioni dhe një motoçikletë ka ndodhur gjatë së hënës në rrugën “Xhelajdin Rekaliu” në Prishtinë.…