Inicohet kallëzim penal ndaj burrit që deklaroi rrejshëm në Polici

Policia sot ka informuar se është inicuar kallëzim penal ndaj një personi për veprën penale “Lajmërimi apo kallëzimi i rremë”.…

Arrestohet një dyshuar për vjedhje dhe dëmtim prone në Prizren

Policët në Prizren kanë arrestuar një  të dyshuar për vjedhje dhe dëmtim prone. I njëjti është arrestuar pasi që në…

Opozita lëshon mbledhjen e kryesisë, dorëzohet kallëzim penal për ministrin Murati

Në shenjë revolte për mos-ekzekutimin e pagave për mësimdhënësit, partitë opozitare kanë lëshuar mbledhjen e sotme të Kryesisë së Kuvendit.…

PDK paralajmëroi kallëzim penal ndaj ministrit Murati, nëse nuk ekzekutohen pagat

Shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se Ligji për grevën e përcakton saktë se grevistët…

PDK: Të shkarkohet ambasadori Berishaj, pushteti të mos ndikojë në Prokurorinë e Shtetit

Partia Demokratike e Kosovës(PDK) ka kërkuar shkarkimin e ambasadorit të Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj, pas ngritjes së kallëzimit penal…

​LDK kërkon shkarkimin e ambasadorit Berishaj: AKK-ja ka dorëzuar kallëzim penal ndaj tij

Zëdhënësja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Jehona Lushaku-Sadriu, ka bërë të ditur se Agjencia Kundër Korrupsion ka dorëzuar sot kallëzim…

Arrestohet një 14 vjeçar për 25 kallëzime të rreme në polici

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se prej datës 8 janar 2022 deri me 14 gusht 2022 përmes aplikacionit…