Kalendari i plotë i edicionit 2022/23 në Premier Ligë

Është mësuar kalendari i plotë i ndeshjeve të kampionatit anglez, Premier Ligë, për edicionin e ri garues 2022/23. Kampionati do…

Zbulohet dëshmia më e hershme e kalendarit Maja

Arkeologët në Guatemalë kanë zbuluar dëshminë më të vjetër të kalendarit Maja të regjistruar: dy fragmente murale që, kur bashkohen…

OAK kërkon ndryshime urgjente në festat zyrtare

Oda e Afarizmit të Kosovës (OAK) kërkon nga Qeveria e Kosovës që me urgjencë të propozojë ndryshim plotësimin e Ligjit…

Kalendari i Chelseat, start i vështirë për skuadrën e Tuchel

Thomas Tuchel dhe skuadra e Chelseat do të kenë një fillim tejet të vështirë të sezonit të ri 2021/22 të…