A është i dëmshëm sheqeri në kafe?

Ekspertët kryen një studim mbi 170.000 britanikë të shëndetshëm në të 50-at dhe analizuan zakonet e tyre të pirjes së…

Këto 9 grupe njerëzish nuk duhet të pinë kafe

Është vërtetuar se kafeja mund të zvogëlojë rrezikun e zhvillimit të disa llojeve të kancerit, sëmundjeve të zemrës dhe madje…

Shenjat që tregojnë se po pini shumë kafe

Sa kafe konsiderohet shumë? Mund të habiteni, por në fakt rekomandohet që njerëzit të mos pinë më shumë se 28…

​PDK u shërben kafe deputetëve të Vetëvendosjes

Ndonëse nuk pajtohen për politikat ditore të qeverisë të udhëhequr nga Vetëvendosje, në fund të ditës opozita i shërben me…

Shtojeni këtë në kafenë tuaj dhe do të jeni plot energji

Përveçse do të keni më shumë energji gjatë ditës, oreksi juaj do të zvogëlohet kështu që nuk do të arrini…

Çfarë do të ndodhë nëse ndaloni papritur të pini kafe?

Është më mirë që gradualisht të reduktoni sasinë e kafesë që pini në ditë dhe t’i jepni vetes kohë për…

Çfarë do të ndodhë nëse ndaloni së piri kafe

Për shumë prej nesh, kafeja është bërë një pjesë kaq e rëndësishme e jetës sonë dhe është aq e rrënjosur…

Një filxhan çaj ose kafe ul rrezikun e dy problemeve kryesore

Pirja e një filxhani çaj ose kafe në mëngjes mund të zvogëlojë në mënyrë drastike rrezikun e goditjes në tru…

Sekuestrohen 115 kg kafe, arrestohen 61-vjeçari në Tiranë

Specialistët e seksionit për hetimin e krimit ekonomik dhe financiar ka arrestuar në Tiranë shtetasin V. H., 61 vjeç dhe…

Shenjat se jeni duke pirë shumë kafe

Pirja e sasisë së duhur të kafesë ka një numër përfitimesh, përveç rritjes së zakonshme të energjisë. Studime të ndryshme…