Universiteti ,,Kadri Zeka” ka hapur konkurs për pranimin e studentëve

Universiteti Publik “Kadri Zeka” në Gjilan ka hapur konkursin për pranimin e studentëve në vitin e parë të studimeve themelore…

​Kurti vizitoi për ngushëllime familjen Zeka: Baca Shaip ishte veprimtar që na frymëzoi

Kryeministri Albin Kurti ka vizituar familjen Zeka në Gjilan dhe u shprehu ngushëllime familjarëve për vdekjen e veprimtarit Shaip Zeka,…

Kurti viziton familjen e Kadri Zekës

I shoqëruar nga kryetari i Gjilanit Alban Hyseni dhe deputeti Hydajet Hyseni, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka vizituar sonte…

Në 40-vjetorin e vrasjes përkujtohen veprimtarët Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka

Sot me një akademi rasti u shënua 40-vjetori i vrasjes së veprimtarëve të çështjes kombëtare vëllezërve Jusuf e Bardhosh Gërvallës…

Në 40-vjetorin e vrasjes përkujtohen veprimtarët Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka

Sot me një akademi rasti u shënua 40-vjetori i vrasjes së veprimtarëve të çështjes kombëtare vëllezërve Jusuf e Bardhosh Gërvallës…

Kurti bëri homazhe te busti i Kadri Zekës

Në nderim të tre veprimtarëve të shquar të çështjes kombëtare, Jusuf e Bardhosh Gërvallës, dhe Kadri Zekës, Kryeministri i Republikës…

Osmani: Njerëzit si Jusufi, Bardhoshi e Kadriu mbesin përjetësisht në histori

Presidentja Vjosa Osmani pas homazheve te varrezat e Jusuf dhe Bardhosh Gërvallës, ka thënë se sot teksa kujtojnë heronjët tanë…

Kurti për vrasjen e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zeka: Të mundësohet drejtësia e ndëshkimi

Në 40 – vjetorin e vrasjes së Jusuf e Bardhosh Gërvallës dhe Kadri Zekës, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin…

Krasniqi kujton vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zekën: Tre heronj ranë, por mijëra patriotë të tjerë u ngritën

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka përkujtuar vëllezërit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe veprimtarin Kadri Zeka, në 40 vjetorin e…

Presidentja Osmani kujton vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zekën me një thënie të Jusufit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në 40 vjetorin e vrasjes së Jusuf e Bardhosh Gërvallës dhe Kadri Zekës, ka kujtuar…