Sot konferenca për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit dhe Selimit

Në Hagë sot do të mbahet konferenca për ecurinë e çështjes kundër ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarit dhe ish-kryetarit…

Avokati: Veseli në mënyrë të arsyeshme po mendon që po mbahet peng

Në konferencën e sotme mbi ecurinë e çështjes së ish-krerëve të UÇK-së në Hagë, avokatët kanë shprehur shqetësimin e tyre,…

Mbrojtja e ish-krerëve të UÇK-së kërkon nga prokuroria listën me dëshmitarë, kritikon ZPS-në për zvarritje në nxjerrje të materialeve

Në konferencën e gjashtë statusore që po mbahet ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Dhomat e Specializuara në Hagë, avokatët kanë…

Kadri Veselit i lejohet vetëm 2 orë të qëndrojë pranë familjes së ngushtë

Kadri Veseli është lejuar të jetë pranë familjes së ngushtë pas rastit të vdekjes së babait të tij vetëm rreth…

Kadri Veseli arrin në Kosovë, e konfirmojnë Dhomat e Specializuara

Kadri Veseli ka arritur në Kosovë. Ai është liruar përkohësisht  që të vijë në Kosovë për të pamën e babait…

​Albin Kurti ngushëllon Kadri Veselin dhe familjen e tij për vdekjen e babait

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të Fazli Veselit, babait të Kadri…

Krasniqi: Thaçi e Veseli janë shkëputur nga politika, s’ndikuan në zgjedhjet e PDK-së

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, tha se dy ish themeluesit e PDK-së, Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli, nuk kanë qenë…

Varroset babai i Kadri Veselit, shumë të pranishëm në ceremoni

Në prani të një numri të madh të qytetarëve, në fshatin Broboniq të Mitrovicës, është varrosur sot Fazli Veseli, babai…

Deputetët shprehin ngushëllime për vdekjen e babait të Kadri Veselit

Shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri, në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës shprehu…

Haradinaj i pikëlluar nga vdekja e Fazli Veselit: Kaloi një jetë të tërë me sfida

​Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj reagoi pas lajmit për vdekjen e Fazli Veselit, babait të…
error: