​Kryetari Rahimaj shfuqizon pjesërisht vendimet për riorganizim të arsimit në Kamenicë

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Kadri Rahimaj ka shfuqizuar pjesërisht vendimet për riorganizim të arsimit. Kështu është bërë e ditur…

Rahimaj për aksionin në Karaçevë: Po parandalojmë ndërtimin pa leje të objekteve të lojërave të fatit

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Kadri Rahimaj thotë për KosovaPress se deri tek aksioni i sotëm policor në Karaçevë ku…

Kastrati uron kryetarin e ri të Kamenicës, pret reflektim dhe jo veprime populliste

Ish-kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati nëpërmjet një letre publike ia ka uruar fitoren kryetarit të zgjedhur të kësaj komune, Kadri…

Kadri Rahimaj i Vetëvendosjes fiton në Kamenicë

Kadri Rahimaj ka fituar përballë kryetarit aktual Qendron Kastrati në garën për Kamenicë. Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje ka marrë 53.11…

Rezultatet preliminare të KQZ-së, në Kamenicë fiton Kadri Rahimaj i LVV-së

Komisioni Qendror Zgjedhor ka filluar publikimin e rezultateve preliminare për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale. Sipas këtyre rezultateve në…

Voton Kadri Rahimaj: Vota është një vendim i rëndësishëm politik

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Kamenicës Kadri Rahimaj, ka hedhur votën. Ai thotë se vota është një vendim…

Rahimaj në Petrit: Sonte u konfirmua fitorja e madhe pa balotazh

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, për kryetar të Kamenicës, Kadri Rahimaj, ka mbajtur një takim me banorët e fshatit Petrit, me…

Kadri Rahimaj në Shipashnicë të Poshtme: Me VV vjen qeverisja e re dhe e ndershme

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Kamenicës Kadri Rahimaj ka vazhduar gjatë ditës tubimet me qytetarë. Ai në Shipashnicë…

Rahimaj takon banorët e Karaçevës, i bindur që do ta fitojë Kamenicën pa balotazh

Kandidati i Vetëvendosjes për kryetar të Komunës së Kamenicës, Kadri Rahimaj ka takuar banorët e Karaçevës së Epërme. Me banorët…

Kadri Rahimaj: Vetëvendosje do ta reformojë shëndetësinë

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar Kadri Rahimaj së bashku me deputeten Arta Bajralija dhe kandidaten për Kuvend Komunal, Nafije…