Arrestohet një person i kërkuar në Kaçanik

Policët në Kaçanik kanë arrestuar personin me inicialet I.M i moshës 48 vjeçar për shkak se dyshohet se ka shkaktuar…

Sulmon rojet e pyllit, arrestohet një person në Kaçanik

Policia e Kosovës, sot në ora 05:50, ka pranuar një informacion se në Kaçanik të Vjetër të Kaçanikut një person…

Arrestohet një person për gjuajtje me armë zjarri në Kaçanik

Sot, rreth orës 04:00, policia e stacionit në Kaçanik ka pranuar një informacion se në Strazhë të Kaçanikut ka gjuajtje…

Memli Krasniqi në Kaçanik: Qeveria të mos penalizojë komunat e udhëhequra nga opozita

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, sot gjatë një vizite në Kaçanik, tha se është shqetësuese që…

Aksident në afërsi të Kaçanikut: 5 të lënduar, njëri prej tyre pjesëtar i KFOR-it

Pesë persona janë lënduar, në mesin e tyre edhe një ushtar i KFOR-it, në një aksident trafiku sot në afërsi…

Arrestohet një person për sulm ndaj policëve në Kaçanik

Policia në Kaçanik sot rreth orës 15:20 në Biçec kanë identifikuar dhe arrestuar personin e kërkuar me inicialet N.H. (33),…

Arrestohen dy persona në Kaçanik

Një 36 dhe 26 vjeçar janë arrestuar në fshatin Vatë të Kaçanikut. Policia ka njoftuar se dy personat ishin në…

Gjendet një femër e vdekur në Kaçanik

Në emergjencën e Ferizajt ishte dërguar pa shenja jete viktima femër kosovare. Policia nuk ka dhënë detaje por me vendim…

Arrestohet 64-vjeçari në Kaçanik, dyshohet se trafikoi viktimën për shërbime seksuale

Një 64-vjeçar është arrestuar në Kaçanik me dyshimin që ka kryer veprën penale “Shërbime seksuale nga viktima e trafikimit. Ai…

Po luanin bixhoz, iniciohet rast penal ndaj pesë personave në Kaçanik

Policia e Kosovës ka shoqëruar në stacion policor mbrëmjen e të hënës pesë persona të fshatit Dubravë të Kaçanikut, pasi…