​Vritet një person në magjistralen Ferizaj-Kaçanik

Një person është vrarë me armë zjarri në Ferizaj. Sipas informacioneve të para të policisë, ngjarja ka ndodhur te vendi…

Rrahu gruan, arrestohet një 24-vjeçar në Kaçanik

Arrestohet një 24-vjeçar në Kaçanik për shkak se kishte rrahur bashkëshorten. Policia ka njoftuar gruaja 23-vjeçare kishte marrë lëndime dhe…

Kërcënoi një femër, arrestohet një 19-vjeçar në Kaçanik

Një 19-vjeçar është arrestuar në Kaçanik pasi që i njëjti ka kërcënuar një 21-vjeçare. Policia ka njoftuar se E.J është…

​Arrestohet një person i kërkuar në Kaçanik

Është arrestuar një 33-vjeçar në Kaçanik. Ai po kërkohej me dyshimin për kryerjen e veprës penale “vjedhje e pyjeve”. “Stacioni…

Sulmoi prindërit e vet, arrestohet

Një i mitur është arrestuar dje në Kaçanik, pasi që i njëjti ka sulmuar fizikisht prindërit e tij. I dyshuari…

​Arrestohet një person në Kaçanik, i konfiskohen edhe armë

Një 29-vjeçar me inicialet V.G. në Kaçanik është arrestuar pasi i ka shkaktuar lëndime trupore një 37-vjeçari me inicialet N.R.,…

Dy persona gjuajnë me armë nga vetura në Kaçanik

Në fshatin Dubravë të komunës së Kaçanikut policia ka marrë informatë se nga një veturë në lëvizje ka pasur të…