​Ushtari i fundit amerikan që u largua nga Afganistani

Major Gjeneral Chris Donahue është ushtari i fundit amerikan që është largaur nga Kabuli nga Afganistani duke i dhënë fund…

Rinisin evakuimet nga Kabuli pas sulmeve vdekjeprurëse

Fluturimet që evakuojnë afganë dhe të huaj nga Kabuli, rifilluan një ditë pasi dy sulme vetëvrasëse vranë dhjetëra njerëz që…

Një shpërthim i tretë i fuqishëm në Kabul

​Një shpërthim i ri tronditi kryeqytetin afgan Kabul, disa orë pas një shpërthimi kamikaz të dyfishtë në aeroport, i pretenduar…

Të paktën 60 të vdekur dhe 140 të plagosur nga sulmet pranë aeroportit të Kabulit

​Deri më tani, të paktën 60 persona janë vrarë dhe 140 janë plagosur në sulmin kamikaz në aeroportin e Kabulit,…

Raporti spitalor: 60 të plagosur nga shpërthimet në Kabul

Një spital në Kabul ka raportuar se rreth 60 të plagosur deri më tani janë shtruar në spital pas shpërthimeve…

Shpërthimet në Kabul, dyshohet për sulm vetëvrasës

Shpërthimi para Aeroportit të Kabulit ishte në njërën prej dyerve të përparme dhe duket se ishte një sulm vetëvrasës, thanë…

Shpërthime në aeroportin e Kabulit

Një shpërthim ka ndodhur në aeroportin Hamid Karzai të Kabulit, raporton CNN, duke cituar dy zyrtarë amerikanë. Një zyrtar tha…

Banka Botërore pezullon ndihmën për Afganistanin

Banka Botërore theksoi se ka ndaluar disbursimet e parave të ndihmës për Afganistanin pasi talebanët morën kontrollin e vendit të…

​Evakuimet nga Kabuli, Biden: Vijojnë me ritme të shpejta, na kërkojnë të shtyjmë afatin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden deklaroi se përpjekjet për të evakuuar njerëzit nga Aeroporti i Kabulit u përshpejtuan…

Talebanët shtojnë kontrollet, pengojnë njerëzit që duan të shkojnë në Aeroportin e Kabulit

Talebanët thuhet se e kanë bërë të vështirë për njerëzit që të shkojnë në Aeroportin e Kabulit duke ngritur pika…